Уест Бромич Албион 1-1 Брентфорд Шест неща:под звезда за Frank’s Bees

Късно разочарование за Уест Бром – bbc.co.uk

Изравняването на Люис Маклауд след контузията спаси точка за Брентфорд на Уест Бромич Албион, след като Харви Барнс откри резултата късно при равенство 1-1 на The Hawthorns. Ето нашите шест неща от играта.

Непоследователното натискане на Брентфорд

Брентфорд се настрои през първото полувреме с асиметрична система 4-2-2-2; с играчи, които все още не са запознати с ролите си, видяхме доказателства, че понякога се разкриват в широки области. Оли Уоткинс показа темп и желание да натисне правилния канал, но това означаваше разлика между него и десния бек Хенрик Далсгаард, който понякога беше разкъсван от Харви Барнс. Пчелите имаха обратния проблем вляво с Алън Джъдж, чиято липса на темпо и невъзможност за натискане означаваше, че Мат Филипс изпитваше много радост отдясно. Имаше заклинание, от 10-та до 20-та минута, когато Брентфорд коригира пресата и по този начин хора като Джош МакИкран и Ромейн Сойърс успяха да вземат втори топки и да диктуват играта, както беше планирал Томас Франк. За останалата част от половината обаче, или видяхме атакуващи играчи като нападателя Нийл Мопей да не натискат правилно или, когато го направиха, защитата не последва, оставяйки пропуски за Уест Бром, които да използва чрез проницателна игра.

Шансовете на Уест Бром

С Джейк Ливърмор, който върши мръсната работа в средата на терена, а Джеймс Морисън свързва играта с някои умни, пасове с едно докосване, Уест Бром атакува с висока интензивност през първото полувреме. Те идваха на сантиметри от точките в много случаи, повечето от които от кръстове от Phillips, Барнс и понякога приключенският Кийрън Гибс, но в много случаи Джей Родригес и Хал Робсън-Кану не успяха да намерят точния контакт. Филипс, може би открояващият се изпълнител през първото полувреме, принудително две спасявания от Даниел Бентли, преди да разбие гредата в добавеното време с гръмотевичен далечен удар, който подчерта териториалното господство на Албион.

Пчелите се стабилизират

Страната на Томас Франк трябваше да задържи топката за по-дълги периоди, за да изпълни системата си ефективно, но поне през второто полувреме, изглеждаха по-удобни извън владението. Всъщност, след като контузеният Рико Хенри беше заменен на левия бек от атлетичния Моузес Одубахо, Пробитото центриране на последния в 67-та минута позволи на Емилиано Маркондес да удари към вратата, принуждавайки умен, спасяване на рефлекс от Сам Джонстоун; може би най-доброто спиране на мача в този момент.

Късна драма

Уест Бром изглеждаше по-ниско през второто полувреме, така че беше ирония, че това беше полувремето, в което те грабнаха своя гол. McEachran пропусна засеченето си от центриране на Филипс и когато Крис Мефам не можа напълно да изчисти усилията на Барнс, последният беше свободен да стреля в горната част, ляв ъгъл, на фона на твърденията за натиск от Дуайт Гейл към Ezri Konsa. Пчелите обаче реагираха превъзходно на неуспеха; Саид Бенрахма инжектира темп и майсторство, докато колегата заместник, Люис Маклауд притисна с енергия и енергичност. Шотландецът изравни с глава след центриране на Маркондес след центриране на контузията, давайки на западнолондончани ценна точка.

Франк се нуждае от време

Томас Франк има иновативни идеи в съответствие с еволюцията на съвременната игра, но защото те са дори по-леви от тези на Дийн Смит, има нужда от време, за да предаде идеите си и съответно да преструктурира отбора си. Датчанинът е спечелил известна лоялност:не само е бил уважаван треньор в Грифин Парк, неговият отбор не е бил надиграван. Четири от първите им осем мача след смяната на мениджъра се изправиха срещу шестте най-добри съперници и нито едно от шестте поражения досега не е дошло с повече от един гол. Плюс това, динамични изпълнители като Mokotjo, Бенраха и Уоткинс са жизненоважни по отношение на подбуждането на пресата, което е толкова важно за тази система – триото започна само комбинирани осем мача от възможни 24 поради контузии. Перфектно начало? Не – но има причина да смятаме, че търпението ще бъде добродетел.

Необходими са промени в средата на Albion

Би било погрешно да бъдем прекалено критични към Уест Бром след този мач; ако бяха толкова клинични в наказателното поле на опозицията, колкото срещу QPR, Рединг и Лийдс този сезон, можеха да имат четири гола напред на полувремето и дискусията след мача щеше да бъде за това безмилостно, Страната с безплатни точки е готова за предизвикателство за повишение. Въпреки че Албион има способността да създава много шансове в бърза последователност, тревожно е, че липсата на мобилност и издръжливост в халфовата линия означава, че им е трудно да поддържат контрол за по-дълги периоди в мачовете. За да спечелите промоция, Страната на Дарън Мур или трябва да освежи централните зони през януари, или се уверете, че те са последователно клинични с шансовете, които им се паднат:за предпочитане и двете.