Лестър 1-1 Уест Бром Осем неща:флангове, най-добри за Фокс?

Борбата между Марез и Ливърмор – skysports.com

Късното изравняване на Рияд Марез за Лестър Сити доведе до равенството 1-1 в равен мач с Уест Бромич Албион, след свободен удар на Насер Чадли откри резултата по-рано през второто полувреме. Ето осем неща от играта.

Оживено начало на Лестър

Домакините изглеждаха добре за пет минути в началото, когато противникът на десния бек Крейг Доусън се избута твърде далеч нагоре по терена. не е изненадващо, Джейми Варди откри пролуки в левия канал между него и по-малко бързия Ахмед Хегази, за да принуди последния да извърши фаул. Свободните удари на Рияд Марез не успяха да намерят целите и Лисиците се бореха да вкарат десния алжирец в играта.

Втвърдяването на Уест Бром

След като Джони Евънс размени местата си с Хегази и Доусън стана по-дисциплиниран, благодарение на защитата от Джей Родригес, Уест Бром изглеждаше по-компактен. Варди нямаше пространството, в което процъфтява, а неговият партньор по удара Келечи Ихеаначо не отговаряше на желанието му да натиска, като услугата и за двамата е ограничена от ограничен халф.

Ограничената халфова линия на Лестър

4-4-2 не беше идеална формация за разбиване на дълбоко залегнал екип на Албион, защото нямаше достатъчно играчи със свобода или способност за влияние в средната трета. Висенте Ибора и Уилфред Ндиди играха много стрейт, странично преминава без наклон напред, което означава, че получателят не е имал форма на тялото, благоприятна за гледане напред. Въпреки че Марк Олбрайтън, както обикновено, поддържа формата, той не беше проактивното крило, от което Лестър се нуждаеше в този тип мачове. Той заплаши на мига, когато се премести вдясно, за да комбинира с Mahrez, игра с топка през лицето на вратата, но само Варди направи стрела към вратата и той беше добре защитен от впечатляващия Евънс.

Магуайър и Гибс

Това каза нещо за липсата на въображение и в двете халфове през първото полувреме, че най-напредналите играчи за двете страни може би са защитници. Кийрън Гибс направи няколко прилични бягания отляво и центрира за Чадли, за да стреля широко при полуволе в 17-та минута за най-доброто откриване на Албион. Хари Магуайър имаше самочувствието да изнесе топката, преместете се в пространството и опитайте топка за кръстосано поле, което не може да се каже за играчите пред него. Най-доброто усилие на Лестър също дойде от защитник, десният бек Дани Симпсън вижда как неговият груб удар в 35-ата минута е отблъснат от Боаз Михил.

Myhill на въжетата

Австралиецът започна нервно второто полувреме, фаулиране на Vardy в рамките на секунди след повторното стартиране. Може да е допуснал дузпа и да бъде изгонен, но вместо това се размина с жълт и свободен удар, което доведе до заглавието на задната публикация на Магуайър, което 34-годишният спаси. Майхил все пак получи контузия и Лестър можеше да се възползва в 50-та минута, но Марез стреля от лявото центриране на Олбрайтън над гредата отблизо.

Пробив в чантите

Страната на Тони Пюлис се съобрази с това предупреждение. Докато през първото полувреме, Саломон Рондън беше сам, което ограничи инерцията на техните атаки, 20-минутен период на второто полувреме доведе до по-високо изкачване на халфовата линия. Те бяха наградени в 62-та минута, когато Чадли изпълни отличен пряк свободен удар в горния десен ъгъл, с Каспер Шмайхел неправилно. Тогава Лестър изглеждаше нервен и изгубен, докато смените промениха играта.

Шекспировата промяна на системата

Използването на Крейг Шекспир на замествания и тактическа гъвкавост понякога е поставяно под въпрос, но той се разбра точно в понеделник. 53-годишният представи ислям Слимани, който окупираше централните защитници и държеше топката много по-добре от Ихеаначо, докато Бен Чилуел, който инжектира така необходимото темпо вляво. Последният замени Симпсън при преминаване към бек-тройка с централните защитници Магуайър и Кристиан Фукс, които получиха лиценз да натиснат в халфовата линия, с Олбрайтън отдясно и Марез, които получават джобове в ролята на 10. Отборът игра много по-настойчиво и заслужено изравните си в 80-ата минута, което дойде, когато Слимани кимна топката и Марез я наби в долния ляв ъгъл. Тогава Лисиците поеха инициативата, за да се опитат да спечелят, но Хегази и Евънс държаха твърдо за посетителите.

в обобщение

Уест Бром може да даде късна преднина, но няма да бъдат много разочаровани от равенството. Те показаха малко намерение през първото полувреме, което предполагаше, че точка е степента на техните амбиции, а през второто, не им помогна ударът на техния втори избран вратар. Междувременно Лестър – 14/1 с оферти за залагания да изпадне – не получи трите точки, които искаха, но те са намерили система, която отговаря на наличните играчи. Те играха по-добре в заключителните етапи с флангове, отколкото през по-голямата част от сезона – тройка от бек може да им помогне да избягат от тройката в долната част.