Уест Бром 1-1 Стоук Шест неща:късметът благоприятства смелите

Уест Бром 1-1 Стоук – skysports.com

Възраждането на Стоук, вдъхновено от смяната, доведе до равенството на Потърс 1-1 с Уест Бромич Албиън на Хауторнс. Какво научихме от играта? Ето нашето мнение.

Сериозна заплаха на Уест Бром

Единствената цел на представянето на Salomon Rondon изглежда беше да помогне на отбора да се издигне на терена и да спечели свободни удари. Тази тенденция, което може да е увредило естествения му инстинкт за голове през последните осем месеца, изглежда, свързано с начина, по който се тренира. С толкова висока страна обаче, декорациите бяха основната заплаха за Уест Бром. Ъгъл на Крис Брунт в петата минута беше изпратен дълбоко в задната греда, където колегата Джеймс Морисън не можа да осъществи правилния контакт.

Остарялата игра на Стоук през първото полувреме

Посетителите бяха натоварени със задачата да разбият чантите, но с двама защитни крила в Джеф Камерън и Ерик Питърс, не можаха да стигнат до байлайна. Следователно всяка топка в полето трябваше да се играе високо от дълбочина, което подхождаше на гигантските фигури на Крейг Доусън и Ахмед Хегази. Отбранителното дуо, със средна височина 1,91 м, наслаждаваха се на въздушни битки срещу Джесе, Xherdan Shaqiri или Eric-Maxim Choupo-Moting, които имат среден ръст 1,77.

Амбицията на Зума

Говори нещо за атакуващата игра на гостите, че те бяха най-близо до гол чрез централния си защитник, чрез противников играч. Кърт Зума се наслади на впечатляващо първо полувреме и неговото усилие от далечни разстояния беше отразено към гола от гърба на Гарет Бари, но Бен Фостър беше нащрек да го преобърне. Зума беше два пъти склонен да опита късмета си от разстояние, индикация за това колко добре Уест Бром отказа място за своите най-естествено атакуващи играчи.

Родригес го отваря

Докато Стоук се отпусна повече след почивката, опонентите им нараснаха в увереност. Темпото на Алън Ниом изигра решаваща роля за спирането на отцепването на гостите през първото полувреме, но този път излезе наяве в по-атакуващ смисъл. Десният бек центрира превъзходно към задната греда и Джей Родригес кимна отблизо. Египетският Хегази може да е добавил секунда от друга част от сета на Брунт, но Джак Бътланд наклони удара си с глава над гредата.

Състоянието благоприятстваше смелите

В опит да изключи играта, Тони Пулис замени Морисън с по-дефанзивен полузащитник в Клаудио Якоб, може би отрицателна промяна, която доведе до натиск от Албион. За разлика от това, неговият колега уелсец Марк Хюз направи две положителни смени. Пристиганията на Питър Крауч и Рамадан Собхи съответно дадоха на Стоук двете неща, които бяха пропуснали през първото полувреме:1. Мишена 2. Ширина. Крауч окупира Доусън много по-добре от Джези, докато Собхи атакува фланга по-способно от Камерън, така че не беше изненада, че дуото се комбинира за еквалайзера. Те имат парче късмет, Кръстът на Собхи, погрешно преценен от неговия сънародник Хегази в момент на недоразумение с Бен Фостър, което позволи на Крауч да кимне вкъщи. 36-годишният футболист е отбелязал над 50 топ флайт хедъра в кариерата си, но малцина са били толкова прости.

в обобщение

Жребият означава, че Уест Бром е загубил 100% рекорд. Те могат да се задоволят с демонстрираните досега защитни качества, но след като вкараха от единствените си шансове за фигура без сета в последните два мача, остават валидни въпроси относно способността им да създават в открита игра. Защитата на Стоук изглежда също толкова силна. Въпреки че тяхната атакуваща игра през голяма част от състезанието липсваше проникване, днес доказаха, че имат възможности да променят игрите, които не им вървят.