Малта 0-4 Англия Шест неща:ключът за замени

Малта 0-4 Англия – skysports.com

Пренасищане с късни голове доведе до загуба на Англия с 4-0 над Малта в Та'Кали, дори ако представянето им беше несъвършено в магии срещу устойчива опозиция. Ето шест точки за разговор от мача.

Ранните героични действия на Хог

Англия създаде добри отвори през първия четвърт час. Raheem Sterling беше изигран към вратата в рамките на 90 секунди след началния удар, но поради бързото възстановяване от битката с крилото Стив Борг, той се наряза на десния си крак и беше задушен от Андрю Хог. След това Деле Али пресече високо отдясно към близкия стълб за Хари Кейн, но вратарят на Малта се спусна превъзходно, за да спре удара си с глава.

Изолирана Фаруджа

Домакините накараха Джо Харт да избяга в първите пет минути, за да допусне хвърляне, което доведе до блокиран удар на Бьорн Кристенсен, преди Райън Фенек да удари тясно встрани от разстояние. В противен случай, Защитната дисциплина на капитана Андрей Шембри означаваше, че той не може да се доближи до планирания си партньор по нападане, по-напредналият Жан Пол Фаруджа. Изключете странния пас на далечни разстояния от Стив Пизани, Farrugia нямаше сервис и основната му задача беше да затваря ъглите за подаване на централните защитници на Англия, най-често Гари Кейхил.

Тясна Англия

Когато Англия получи Алекс Окслейд-Чембърлейн върху топката отдясно, той създаде проблеми на защитника Джоузеф Зарафа, извади левия централен защитник Зак Мускат извън позиция. Хората на Гарет Саутгейт не направиха това достатъчно през първото полувреме, но все пак използваха Али и Стърлинг, които бяха изтласкани в централните райони. Последният беше твърде запален, за да нареже вътре в десния си крак, не е подпомогнат от нежеланието на Райън Бертран да прави припокриващи се бягания. Бяха опитани много деликатни проходни топки, но Сам Магри направи няколко навременни засечки, докато колегата централният защитник Андрей Агиус използва физическата си сила за добър ефект.

Двойни шпори комбинират

Али беше виновен, че се натъкна на трафик през по-голямата част от първото полувреме, докато Кейн не беше най-добре, но дуото показа на мига защо са били толкова важни за Тотнъм през последните две години. Първият изглежда се е задържал твърде дълго върху топката в наказателното поле, но Малта му даде място да избере клубния си колега, който направи клиничен завършек – в първия ден на септември...

Подписва ключа

Малта отстъпи след техните смени. Те пропуснаха стабилността в отбрана на Райън Фенек и натискането на Шембри, последният заменен от 36-годишния Майкъл Мифсуд, не е непознат за феновете на Ковънтри Сити. За разлика от това, Маркъс Рашфорд изглеждаше страхотно, след като замени Стърлинг на полувремето, а Джейми Варди показа агресията и устрема, които липсваха в играта на Англия.

Късно пренасищане с цели

Отскачащото усилие на Бертран на дълги разстояния постави състезанието несъмнено с пет минути до края, преди гостите да изпълнят седемминутна тройна залба. Друг заместител, Дани Уелбек, изпревари Магри и вратаря, за да добави трети, преди Кейн да завърши добре от приканващата топка на Рашфорд. Късните голове бяха малко трудни за Малта, който се защитаваше добре през голяма част от състезанието, но това облекчава известен натиск върху Англия. В домакинската среща в понеделник с второто място Словакия, необходимо е известно подобрение.