Челтнъм 0-1 Стивънидж Четири неща:беззъб Робинс

Джо Мартин – thecomet.net

Свободният удар на Джо Мартин изпрати Стивънидж на второ място във втора лига с победа с 1:0 в Челтнъм Таун. Ето четири точки за разговор от мача.

Натискът на Челтнъм

По време на състезанието, енергийните нива на домакините бяха високи, което им позволи да прилагат натиск за дълги периоди. Те влязоха в добри позиции, но качеството на най-важната финална топка беше ниско, Хари Пел стреля встрани в 14-та минута след избухване отдясно на Кевин Доусън. Оживеното центриране на Доусън избяга на Дани Райт в 23 минути в ход, който капсулира последната им трета битка. Райт често беше мишена, но той беше доминиран от Люк Уилкинсън, докато организацията на Стивънидж означаваше, че Мо Ейса нямаше място да използва скоростта си.

Стивънидж по-опасен

Атаките на гостите бяха по-кратки от тези на опонентите им, но намериха за по-лесно да вкарват топки в собствените си играчи в наказателното поле. Том Пет и Крис Уелпдейл се комбинираха добре от дясната страна, Центриране на последния в 32-ата минута удари право към вратаря от Мат Годън. нападателят, който понякога не беше оспорван от Тейлър Мур, имаше няколко снимки от близко разстояние, на които беше равен на Скот Флиндърс. Хари Красавец, който изглеждаше креативен в заклинанията, удари право в вратаря от дистанция, докато Дани Нютон безпокои удари с глава в началото на двете полувремена.

Ключови моменти

Райт печелеше малко повече владеене в добрите зони в средата на второто полувреме. Той направи най-големия тест в мача за гостуващия вратар Джо Фрайър, под заем от Мидълзбро, който се спусна добре на близката си греда на 62 минути, за да откаже мишената. Партньор на Райт през последния половин час беше Фреди Хайндс, друг желаещ бегач без финес, който е направил да стреля, преди Пел да му открадне гръмотевицата, стреля широко на 67 минути. Годън малко след това спечели свободен удар, който Джо Мартин хладно вряза в горния десен ъгъл, завършва отлично представяне от левия бек. Централните защитници на Стивънейдж продължиха да стоят твърдо, на фона на най-силния натиск на Челтнъм в заключителните етапи.