Крю 2-0 Колчестър Седем неща:Дагнал двоен

Крис Дагнал

Крю Александра порази надеждите на Колчестър Юнайтед за плейофите в Лига 2 с победа с 2:0, което дойде благодарение на скобата на Крис Дагнал – но какво научихме от играта?

Ярко начало на Кру

Отборът на Дейвид Артел започна по-силно и изглеждаше окуражен от победата си с 3-0 в средата на седмицата срещу Кроули. Джордан Бауери отбеляза в Съсекс, но последният му щрих му избяга в събота, стреля своенравно от точно извън наказателното поле, преди да пропусне обикновен шанс за заден пост. С пристигането в средата на сезона Калъм Кук обаче показва типично изобретение в средата на терена, знаците бяха положителни и Крис Дагнал отбеляза гол. Ударът с глава на ветеранския нападател докосна невероятния пряк свободен удар на Джордж Купър отдясно в 26-та минута, за да даде на Crewe заслужено преднина.

Небалансиран Колчестър

Проблемът на Колчестър през първото полувреме не беше толкова липса на способности, но липса на вяра в това. Дясното крило Тарик Фосу-Хенри, който замени Sammie Szmodics в началото, се доближи най-много с импровизиран ритник с ножица, но подобно на левия колега Бренан Дикенсън, той беше твърде честен в позиционната игра. Нито Том Лапсли, нито Шон Мъри имаха защитните качества, за да уверено поемат ролята на „водещ“, което означава, че атакуващите играчи не вярват на тези зад тях да свършат работата. Резултатът беше изолация за много злепоставения Крис Портър, който понякога беше единственият играч в противниковата половина.

Бингам го ръководеше

Липсата на доверен холдинг халф порази и двата отбора в техните кампании за изпадане в Лига 1, но Крю може би просто е намерил такъв в Били Бингам. Макар и не точно електроцентрала, Бингам избърса свободни топки, скрини задните четири и започнаха атаки с простота. Бившият човек от Дагенъм беше умело подкрепен от централните защитници Джордж Рей и Бен Нюджънт, който гаси атаките безмилостно.

Натиск на Колчестър през второто полувреме

Отборът на Джон Макгреал се подобри след почивката. Имаше по-голямо желание за тяхната игра и нападателите изглеждаха готови да разкрият присъствието си по-нагоре по терена. Rekeil Pike се бореше с физическата страна през първото полувреме, но използва малко сила, за да заблуди топката за Мъри, който разби лявото, за да настрои Фосу-Хенри да стреля. Възпитаникът на Reading Academy имаше енергията и движението да влезе в добри области, но не и качеството или вземането на решения, които да съответстват, неговият пряк свободен удар в 66-ата минута към Бен Гарат.

Гарат не е опънат

Докато структурата и натрупването на Колчестър бяха по-добри след почивката, стрелбата им не беше. Най-добрите усилия бяха насочени направо към Garratt, включително заместващият удар с глава на Маколи Боне и далечния удар на Мъри, последното чрез отклонение. Търсейки центрове отляво от все по-авантюристичния Дикенсън и Матю Бригс бяха добре защитени от Рей, който често защитаваше Портър от топката на близката греда.

Крю издържа на бурята

Здравата защита на собственото си поле прекара Крю през периодите на натиск през второто полувреме, пред който се изправиха. Те получиха втори гол след добър пас надолу вдясно с участието на Bowery и Cooke, позволявайки на Dagnall да помете у дома от близко разстояние на 84 минути. След това на Дагнал му беше отказано хеттрика чрез пряко спасяване от Сам Уокър, който също отрече Бауери на близкия пост, за да избегне по-нататъшни щети.

Какво означава

Колчестър не се състезава наистина през първото полувреме и когато започнаха след почивката, те не можаха да намерят необходимото качество, за да надскочат Уикомб и Мансфийлд в надпреварата за плейофи. Крю няма за какво да играе, но те играха така, сякаш го направиха. Железничарите създадоха ясни положения в началните и заключителните четвъртини на мача, между които твърдо защитаваха своето наказателно поле, показващ единство навсякъде.