Арсенал 2-0 Уест Бром Пет неща:контролиран дисплей

Lacazette празнува своя втори – bbc.co.uk

Добро представяне на Алексис Санчес и дупка на Александър Лаказет доведоха Арсенал до победата с 2:0 над Уест Бромич Албион, въпреки че бяха подпомогнати от елемент от първото полувреме късмет. Ето пет основни точки за разговор от мача.

Теми за първото полувреме

Уест Бром изглеждаше организиран в началото, притискайки Арсенал в собствената си половина. Скоростта на работа на Алън Ниом и Кийрън Гибс означаваше, че противниковите крила, Хектор Белерин и Сеад Колашинац, получи топката в неудобни позиции, принуждавайки ги да играят назад. Домакините се нуждаеха от повече креативност от своите централни защитници и полузащитници, но Мохамед Елнени изглеждаше неохотен да бяга от трети човек и централните защитници не се придвижиха достатъчно напред, за да отворят пространство. Уест Бром имаше добър шанс, когато Гарет Бари изигра прекрасна топка отгоре вляво за Джей Родригес, който може да е бил фаулиран от Шкодран Мустафи, след това възстановява баланса си, за да удари далечната греда.

Майсторски клас на Санчес

Въпреки че Алексис Санчес не отбеляза гол, той беше в центъра на всяко добро движение, взето от неговата страна. Неговият свободен удар удари гредата, преди Александър Лаказет да бъде по-внимателен от задната линия на Уест Бром, бързо към отскока, за да докоснете дома. Малко след, След това Санчес изигра чудесно претеглена топка в оживения Аарън Рамзи, който можеше да добави секунда от тесен ъгъл, след като заобиколи Бен Фостър.

Шансове на Родригес

Артилеристите трябваше да бъдат нащрек в последните 10 минути на първото полувреме, когато Албион повиши ниво. Grzegorz Krychowiak се разби белия дроб надолу вляво и заби центриране към задната греда за Родригес, който видя удара му с глава изчистен от линията от отличния Начо Монреал. Бившият нападател на Бърнли можеше в друг ден да направи хеттрик за първото полувреме, не успя да осъществи контакт, след като Хал Робсън-Кану хвърли центриране отдясно на Ниом. Тези моменти ще се окажат скъпи за посетителите.

Контролирано второ полувреме

Уест Бром натискаше с по-висока интензивност, когато водеха равенство в началото, отколкото когато изоставаха през второто полувреме. Техните енергийни нива намаляха, докато планът им се спусна до ограничение на щетите. Арсенал използва това, задържане на топката на ръба на последната третина за дълги периоди, чакат своя момент да атакуват. Този момент настъпи в 66-та минута, когато Аарон Рамзи ускори в наказателното поле отляво и беше нахълтван от Nyom, който допусна дузпата. Фостър избра правилния ъгъл, но Лаказет не му даде шанс с уверен удар на място. Тони Пулис изведе нападателя Саломон Рондън и халфа Джеймс Морисън преди втория гол, но след това домакините се заиграха с тях, който стигна до удобна победа.

в обобщение

Това не беше катастрофален резултат за Уест Бром, които все още са имали разумен старт по отношение на оцеляването и могат да вземат положителни резултати от представянето си в първото полувреме. Техният план за ограничаване на щетите през второто полувреме обаче може да раздразни някои привърженици, които платиха добри пари, за да пътуват до Северен Лондон в понеделник вечер и се надяваха да видят своята страна да играе с известна гордост. Последните три мача представляват стабилизиране за Арсенал, които остават далеч от клубовете в Манчестър, но поне са се доближили до останалите. След безсмислено шоу на Анфийлд през август, които с право предизвикаха критики за липсата им на организация, постижението да изминеш цял септември без допуснат гол не е без значение.