Болтън 1-2 Дерби Шест неща:впечатляващи Рамс

Нюджънт празнува – bbc.co.uk

Скоба на Дейвид Нюджънт помогна на Дерби да спечели заслужена победа с 2-1 над Болтън – но кои са ключовите точки за разговор от мача.

Светлото начало на Болтън

В ранните етапи, Болтън изглеждаше като по-добрата страна. Джем Караджан беше навсякъде, Дарън Пратли се бореше добре, а Джош Кълън изигра прости пасове в предни зони. Този контрол в средната трета принуди Дерби да направи овърхитни пасове, като същевременно позволи на Тротърс да хванат топката на Фелипе Мораис в началото и да приложат известен натиск

Clinical Nugent

Този натиск обаче, беше краткотрайно. Дерби скоро се закрепи и Дейвид Нюджънт се възползва от първия шанс, който получи, помитайки, след бързото хвърляне на Маркус Олсон освободи Матей Видра, за да пробие отляво. Те добавиха секунда не след дълго след четвърт час, благодарение на отлично движение от Джони Ръсел. Широкият нападател комбинира превъзходно с Андре Уизъм през първото полувреме и използва темпото си, за да преодолее Андрю Тейлър и Марк Бийвърс, преди квадратура за Nugent да докосне дома.

Не толкова клинична Видра

Том Хъдълстоун и Брадли Джонсън покриха крайните защитници, когато Уизъм и Олсън продължиха напред. Тъй като Болтън се защитаваше тясно, дуото в полузащитата намери място за избор на пасове в широки зони. Топката на Хъдълстоун изведе Видра във вратата, за да изравни мача още в 27-ата минута, но изкриви репликите си и не успя да превърне кръста на Wisdom моменти по-късно. Смелият нападател беше оживен през цялото време, но можеше да почувства, че е трябвало да вкара третия на Дерби.

Домакините удариха Мадин твърде рано

По-добрите моменти на Болтън дойдоха, когато бяха търпеливи в средната трета и избраха точния момент, за да ударят Гари Мадин или да вкарат Мораис върху топката. Вместо това те удрят Мадин при всяка възможност, дори когато разстоянието – и следователно защитната форма на играча – ограничаваха точността, с която те биха могли да му служат. някои топки, от Дориан Дервите по-специално, се заблуди и вялата поза на Адам Армстронг, естествено по-бързо от Мадин, означаваше, че нямат начин да стигнат до свободните топки.

Дерби добре пробити

Известна заслуга за това трябва да се отдаде на централните защитници на Дерби:Къртис Дейвис тормозеше Медин на моменти, докато Ричард Кио бършеше свободните топки с минимална суматоха. Андреас Вайман не допринесе толкова много за притежанието, но неговата дисциплина в отбрана беше изключителна и означаваше, че левият партньор Олсон имаше малко проблеми в защитата. В точните моменти, крилото натисна Дервите, Пратли и Мораис, за да се уверят, че последният не вижда толкова много топка, колкото го направи през първите 10 минути.

Рамс добра стойност за победата си

Болтън имаше пет минути натиск в началото и в края на второто полувреме, с Мадин, който извади гол обратно в умиращите моменти. Дербито иначе беше удобно и, без да създава много положения след почивката, се справи добре с играта. Докато Болтън трябва да има по-голямо въображение в натрупващата си игра, Дербито показа както организация, така и качество.