Астън Вила 2-2 Шефийлд Юнайтед Шест неща:страхотна реклама на шампионата

Donaldson тегли ниво на Blades – bbc.co.uk

Астън Вила направи равенство 2-2 с Шефилд Юнайтед, като първото полувреме на Клейтън Доналдсън отмени ранните голове на Алберт Адома и Майл Джединак. Ето шест неща от игра, която показа най-добрия футболен шампионат, но също така подчерта недостатъците и в двете страни.

Ранното влияние на Адома

Алберт Адома се оказа истинска шепа за Шефилд Юнайтед в началото и хладнокръвно отбеляза от място в първите три минути, след фаул на Ричард Стиърман срещу Кейнън Дейвис. Джордж Балдок и Крис Башам натискаха високо на терена и на моменти това позволяваше на Адома да бъде избран чрез хитри пасове на Нийл Тейлър и да вкара опасни топки в наказателното поле. На другия фланг, Ахмед Елмохамади комбинира добре в началото с Робърт Снодграс, чийто свободен удар отдясно в 10-та минута намери Джединак, който насочи през вратата в далечния ъгъл.

Остриетата се пускат обратно

В рамките на три минути след като замина две назад, Шефилд Юнайтед намали наполовина дефицита, когато Джон Лундстрам изигра отличен пас, за да намери Доналдсън, който влезе зад Джединак, за да хвърли нападащия Сам Джонстън. Колкото и добър да беше този гол, Нервният отговор на Вила на това даде на посетителите им насърчение да натиснат. Оттам, страна, която не е показала никакви атакуващи идеи в ранните етапи, освен обикновени топки по каналите, изведнъж се превърна в доминираща сила.

Двойна наслада на Доналдсън

Бившият нападател на Бирмингам изненадващо взе много удари от Холте Енд, което послужи само да го запали по подобен начин на Габриел Агбонлахор във Второ градско дерби. Доналдсън тормозеше Честър и Йединак ​​през първото полувреме и докато първият беше принуден да направи безопасни разчиствания, които отстъпиха територия, последното беше по-малко улично. Игра в неестествена позиция на централен бек, австралиецът се опита да докосне топката обратно към Джонстоун, но видя мекия му пас, засечен от Доналдсън, който пробива през краката на вратаря. На това доказателство, Решението на Крис Уайлдър да започне Дон заради излязъл от форма Били Шарп беше майсторски удар.

Доминация на Вила през второто полувреме

Марк Дъфи показа най-доброто от творчеството си през първото полувреме и неговият далечни рейнджър попадна в целта в 50 минути, но Джонстоун отрече втори бивш играч на сините да влезе в протокола. Това беше рядка съгласувана атака от Шефилд Юнайтед, които прекараха голяма част от втория период, лагеруваха в третия си отбранителен. Jack Grealish и Conor Hourihane получиха акра пространство, за да сменят играта, но Villans не можаха да намерят победител поради комбинация от разточително завършване, с Дейвис и Адома, насочени широко, и упорита защита. Башам, още един Блейд, непопулярен с Холте Ендерс, постави тялото си там, където го болеше, за да спре ожесточеното движение на Уилън.

Съмнителни субтитри на Брус

С 20 минути нормално време за игра, Астън Вила изглеждаше най-вероятно да спечели, но решението на Брус да изведе нападателите Скот Хоган и Агбонлахор се оказа обратно. Вила премина по-директно в заключителните етапи, отколкото преди, което означава, че заменените качества на Дейвис бяха пропуснати. Нито Хоган, нито Агбонлахор предоставиха това или въздушна доблест и играта се провали:докато представянето на Вила не заслужаваше освиркванията на пълен работен ден, които получи, тегленето наистина представлява пропусната възможност.

Юнайтед се нуждае от темпо, но има дух

Въпреки че екипът на Южен Йоркшир се защитаваше добре през второто полувреме, твърде голям натиск беше оказан върху техния арьергард поради липсата на темпо и намерение да продължат напред. Ако Шефилд Юнайтед иска да влезе в топ шест, те или трябва да запазят интензивността, която показаха за половин час от първото полувреме, или добавете бърз напред, който може да играе на почивката. Това, което тази игра показа обаче е, че въпреки лошия им цикъл и въпреки загубата с два гола в началото, духът и желанието на Уайлдър никога не могат да бъдат поставени под въпрос.