Boreham Wood 2-1 AFC Fylde Six Things:Андраде блести

Люк Гарард – zimbio.com

Първата среща на Boreham Wood в плейофите на Националната лига те стигна до полуфиналите с победа с 2-1 над AFC Fylde, благодарение на ранните голове на Джейми Търли и Бруно Андраде. Ето шест неща от играта.

Загубата на един човек...

Повечето отбори, които претърпяват контузия на ключовите си нападатели моменти преди началния удар, биха били загрижени, но когато Майкъл Фоливи влезе за Морган Фериер, той направи незабавно впечатление. Наемателят на Уотфорд събра джобове място в левия канал, където нито широкият централен защитник Джордан Тънниклиф, нито десният краен бек Андрю Бонд показаха желание да закрият. не беше изненада, Следователно, когато работата на Фоливи допринесе косвено за първите два гола, спечелване на корнер за откривател.

Качеството на Андраде

Нервната защита на AFC Fylde комуникира лошо от ъгъла и въпреки предимството във височина, Tunnicliffe даде на Джейми Търли място, за да се отправи към началото. Макар и защитник, Търли прекара повече време в полето на противника в началото, отколкото своето, вкара топката встрани от далечната греда след отличен пряк свободен удар на Бруно Андраде, чиито декори бяха ключови за най-добрите моменти от първото полувреме на Boreham Wood. Бившият мъж на Стивънидж удари гредата през първото полувреме, но той получаваше качествена доставка на 17 минути, изпреварвайки Саймън Грант, за да кимне центрирането на Фоливи отляво.

Отговорът на Грант

Централният защитник изкупи пропуснатия си удар с глава, като отбеляза гол, който върна подложките в надпреварата. Люис Монтроуз, нарастващо влияние в централната халфова линия, се възползва от лошата маркировка, за да кимне към гол, преди Грант да е най-бърз към отскока, катализиращо подобрение от посетителите. Зейн Франсис-Ангол притисна съперника Кейн Смит в своята трета в защита с упорити рънове, позволявайки на Джони Смит да покаже бързата си работа на краката и на Джак Мълдун да направи умно от левия канал, по този начин за кратко въвеждайки Роу в играта повече, с мощното усилие на нападателя извън наказателното поле, летящо само нашир.

Изкуплението на Линч

През по-голямата част от второто полувреме Boreham Wood защитава ефективно преднината си, с колосален Дейв Стивънс на централния защитник. Можеха да направят нещата по-удобни, когато Джей Линч фаулира Андраде в наказателното поле в 78-та минута, но вратарят на Fylde бързо се изкупи, като спря кроткия точков удар на нападателя. Този момент можеше да вдъхнови късен прилив на посетителите, но докато те показаха повече драйв, качеството на услугата за най-резултатния Роу остана липса.

Кабинетът на Fylde

Въпреки че AFC Fylde заслужаваше поражението си, фактът, че се състезаваха за място в EFL за първи път, е заслуга на ръководството на мениджъра Дейв Чалинър и председателя Дейвид Хейторнтуейт. Заявената амбиция на клуба беше да достигне EFL до 2022 г. и следователно те са доста изпреварили графика в своето дългосрочно развитие. Въпреки че резултатът тази вечер беше неуспех, по-голямата картина показва, че предстоят вълнуващи времена.

Дървото постави еталон

След като стигна до плейофите на Националната лига за първи път през този сезон, Победата на Boreham Wood само засилва усещането за ясна прогресия. Облеклото на Хъртфордшир, воден от динамичен млад мениджър в Люк Гарард, пътуване до Сътън Юнайтед в неделя за полуфиналите; ако могат да покажат точно толкова финално трето качество, колкото направиха в този мач, те с право ще пътуват до Gander Green Lane пълни с увереност.