Нотс Каунти 2-1 Барнет Шест неща:Пчелите напускат завръщането си твърде късно

Бризли се запътва към първия в родния окръг – nottinghampost.com

Въпреки оживения финал, Барнет падна при поражение с 2-1 в преследващия повишение Нотс Каунти, който се класира на върха благодарение на голове на Шола Амеоби и Райън Йейтс. Ето шест неща от играта.

Липсата на увереност на Барнет

През първите 70 минути, гостуващата страна показа изпълнение, което показа проблясъци на обещание, но в крайна сметка му липсваше съдържание и продукт. В началото те се опитаха да играят отзад, но липсата на движение от страна на полузащитниците и крайните защитници постави централните защитници Рикардо Сантос и Чарли Клъф пред дилема. Най-безопасният вариант, под силен натиск от Джон Стед и Амеоби, би било да изчистят линиите си, но това би било в противоречие с управленските инструкции Роси Иймс. Младият треньор се стреми да отдалечи страната от дългата топка ерата на Мартин Алън, но видяхме недостатъци в подхода им, базиран на притежание.

Директната игра на окръга

Домакините показаха, че директен не е мръсна дума. Докато Барнет не успя да проникне с много странични пасове, Нотс Каунти често се нуждаеше само от едно докосване, за да постави централните си защитници под напрежение, понякога идващи от свободни удари на вратаря Адам Колин. Те продължиха напред, когато десният ъгъл на Робърт Милсъм беше избит от Амеоби, който беше обявен за голмайстор, дори ако Бризли може да е получил последния щрих. Свраките паднаха по-дълбоко след гола, но винаги изглеждаха комфортно. Милзъм изтегли Джак Тейлър от играта, Карл Дикинсън физически доминираше Рубен Бовър, докато централните защитници Ричард Дъфи и  Брисли се справиха с лекота с Джон-Луис Акпа-Акпро.

Настъпление на свраки

Подкрепен от шумна подкрепа за дома, Нотс Каунти създаваше шанс след шанс за 20-минутно второ полувреме. Мат Тътъл не се беше насладил на най-удобния следобед в защита, но той асистира за втория гол, центрове на десния бек се насочиха към задната греда от Йейтс. След това Стед мина през защитата, преди Хорхе Грант да изкара ски ситер в 59-та минута, след това Стед отбеляза гол в офсайд след оживения пробег на Люис Алесандра. Домакините започнаха да се съюзяват със стабилност със свободна последна трета игра и заплашиха да се разразят.

Късният скок на Барнет

Трябва да се даде кредит на Иймс, чиито тактически промени значително подобриха неговата страна. Майкъл Нелсън добави много необходимия опит отзад и използването на трима централни защитници даде на Сантос и Клъф повече възможности за притежание, позволявайки им да играят през предните две. Ключовият човек беше Джамал Кембъл-Райс, който беше единственият играч, който винаги искаше топката:фактът, че неговата страна имаше половин шанс в заключителните етапи, се дължеше много на неговата енергия и драйв.

Заместник Симеон Акинола, който наложи добро спасяване от резервния вратар Саймън в 65-та минута, също играе роля заедно с левия бек Дейвид Тутонда, който винаги е бил в основата на по-ярките атакуващи моменти на Барнет. Дуото се комбинира за целта, Прелеза Tutonda за Akinola, който завърши от близко разстояние. Отборът на Иймс игра с много по-голямо намерение в последните етапи и държеше защитата на Нотс Каунти на въжета, но когато Сантос стреля в умиращите моменти, те знаеха, че са изгубили шансовете си за завръщане.

Окръгът трябва да бъде по-безмилостен

Това беше урок, научен за Notts County, който изглежда има играта в чантата на един етап. В бъдещи мачове, те трябва или да запазят интензивността извън топката, която показаха през първите 70 минути, или бъдете по-безмилостни, когато има шансове. Разточителството пред вратата по време на отличния 20-минутно второ полувреме почти им струваше и по-доброто противопоставяне ще ги накара да платят.

Пчелите се нуждаят от баланс

Видяхме в този последен период техническите способности на тази страна на Барнет, когато им даде време на топката, но те изглеждаха далеч по-неудобни през първите 70 минути, когато бяха затворени бързо. Eames трябва да представи играчи, които могат да спечелят физическите битки, за да даде възможност на по-деликатните изпълнители да покажат какво могат.