MK Dons 1-1 Shrewsbury Seven Things:Чудотворният удар на Whalley спасява Салоп

Шон Уоли – zimbio.com

Зашеметяващият късен изравнител на Шон Уоли за Шрусбъри Таун отмени откриването на Питър Полет и принуди МК Донс да се задоволи с точка при равенство 1-1 в Бъкингамшир. Ето седем неща от играта.

Защити отгоре

Първото полувреме беше високо с усилия и организация от двата отбора, но ниско качество и намерение. Колосалният централен защитник Итън Ибанкс-Ландел доминираше над изолиран Стефан Пейн, докато самоотверженият бегач на MK Dons Осман Соу, който се отклони към левия канал, когато Chuks Aneke вряза вътре, се бореше да получи промяна от Аристоте Нсиала. Централният защитник на Salop и неговият партньор, Мат Садлър, се възползва от завръщането от нараняване на Абу Огого, които свършиха много безкористна работа пред тях в халфовата линия. По същия начин Ед Ъпсън и Конър Макграндълс работиха усилено, за да защитят Ebanks-Landell и Joe Walsh, който се защитава с агресия.

Два ключови шанса

Шрусбъри принуди MK Dons в безцелни пасове напред, кара крайните защитници Джордж Уилямс и Скот Голбърн да не желаят да играят отзад. Гостите изглеждаха по-удобно, когато натискаха топката, отколкото когато я имаха сами, с Джон Нолан не в най-добрите си творчески прояви. Те все пак създадоха златна възможност, когато лекото усилие на Алекс Родман извън наказателното поле беше парирано от Лий Никълс, но Стефан Пейн избухна от близко разстояние в 21-ата минута. Малко преди полувремето, най-добрият ход в играта с участието на Aneke и Peter Pawlett намери Sow, но кроткото усилие на нападателя един към един беше избутано широко от Дийн Хендерсън.

Въздействието на Nombe

Темпът на работа на завършилия академия MK Dons Сам Номбе беше похвален от Роби Нийлсън и когато младежът замени Соу в началото на второто полувреме, той направи моментално въздействие. Номбе прехвърли топката към Анеке, който постъпи добре да го задържи достатъчно дълго, за да намери Pawlett, който застана зад Джеймс Болтън, преди да завърши хладнокръвно в 56-та минута.

Разчленен Салоп

След откриването, Шрусбъри не изглеждаше удобно, когато беше натоварен със задачата да разбие солидна отбранителна единица на MK. Липсваше им техническата прецизност, за да създадат пространство и да сменят играта ефективно, докато домакините им контраатакуваха отляво през Номбе и Паулет, с центриране на последния в 70-ата минута, просто избягвайки опъващия се Кийран Агард.

Зашеметяването на Уоли

Хората на Нилсън бяха изпълнили тактическите инструкции на шотландеца до тий след откриването, но не можеха да направят нищо за изключителния изравнител на Уоли в 86-ата минута. Опитното крило отприщи прекрасен 20-ярдов удар с десен крак от десния канал, който отлетя в далечния ъгъл, за да изпрати Пол Хърст и феновете във възторг. В драматичен финал, гостите играха с възобновена увереност и Родман беше лишен от победа от късния блок на Джордж Уилямс.

Смесен ден за МК

Въпреки че не получиха резултата, който искаха – и Нийлсън изрази разочарованието си след мача – MK Dons може поне да се успокои от факта, че задушиха втория отбор, който обикновено е много енергичен и клиничен в последната третина. Недостатъкът на следобеда обаче е, че сега те са на 10 точки от първите шест позиции, които бяха насочени в предсезонната подготовка и остава да се види дали могат да намерят атакуващата плавност, за да генерират последователността, необходима за запълване на разликата.

Необходими са повече от Salop

За голяма част от играта, не изглеждаше, че Шрусбъри има играч, способен да извика магията на Уоли, създадена късно. Те не винаги могат да създават шансове чрез висока преса и бързи атаки, защото противниковите отбори ще следват подхода на MK Dons за изпускане на централните си халфове по-дълбоко в задръстванията. Следователно, Необходими са им още моменти от неочакваното, за да поддържат промоцията си.