Бърнли 1-0 Оценки на играчите на Нюкасъл:Великолепна среща

Хендрик празнува победителя – bbc.co.uk

В среща с високо старание в отбрана, но ниско с атакуваща наглост, Бърнли победи Нюкасъл Юнайтед с 1:0 в понеделник вечерта благодарение на гола на Джеф Хендрик от второто полувреме. Ето нашите оценки на играчите от играта.

Бърнли

Ник Поуп – спаси ужилващото усилие на Шелви в 17-ата минута, което беше ударено право в него през първото полувреме, което го видя неизпитано. Той не беше зает след почивката, но направи две добри спасявания, един от кърлинг удар на Перес точно след почивката и остана нащрек, за да откаже Хейдън в времето за контузия. 8

Матю Лоутън – солидно представяне през първото полувреме, в което той отказа на Atsu шансове да изостане. Прерасна в играта и стана централно място в периодите на натиск на Бърнли през второто полувреме отдясно. 7
Джеймс Тарковски – изглеждаше тихо ефективен през първото полувреме и помете много пуснати топки след почивката. Единственият недостатък в играта му беше удар с глава отзад от свободния удар на Брейди, който той насочи право към Елиът. 9
Бен Мий – силен във въздуха през цялото време и също изигра няколко добри паса напред. Това не е първият му впечатляващ сезон на това ниво. 10
Стивън Уорд – напредна повече от Лоутън през първото полувреме и често припокриваше Брейди. Завъртя много пресичания, но не успях да установя правилната точност, с толкова много мъже в кутията. Той винаги проявяваше защитно съзнание, проследяване на една или две от стреличките на Ричи в кутията. 6

Джак Корк – покри добре широките площи и помогна на Лоутън с желание, дори ако смъртта му може да е била по-положителна. 6
Стивън Дефур – през миналия сезон имаше предположения, че белгиецът няма дисциплина да играе в полузащита с двама души, но той показа много от това тази вечер. 7

Йохан Берг Гудмундсон – натисна ефективно Манкило, но не се превърна в забележителен атакуващ аут до второто полувреме, когато нагласи победителя на Хендрик. 6
Джеф Хендрик – имаше няколко гледки към целта през първите пет минути, така че беше малка изненада, че той получи късния победител на Бърнли. Понякога се опитваше да притисне Барнс, но друг път имаше интелигентността да се отбие и да помогне на халфовата линия. 7
Роби Брейди – през първото полувреме той беше твърде запален, за да реже вътре, което му ограничаваше пространството да използва левия си крак в открита игра. Той за малко да хване Елиът, но със стегнат ъгъл и беше заплаха от декорации. 5

Ашли Барнс – спечели странния свободен удар, но му беше трудно да удари в наказателното поле, отчасти поради липсата на подкрепа и отчасти поради доминацията на Lejeune. Виновен за забавянето на последната трета игра на Бърнли на моменти. 4

Ашли Уестууд (на 76) – фактът, че той беше единствената смяна на Бърнли, показва колко удобни са били те и колко доверчив е Шон Дайч на своите играчи. 5

Нюкасъл Юнайтед

Роб Елиът – трябваше да се тревожи за странното неудобно пресичане с Барнс, който караше присъствието му да се усеща, но управлението му беше стабилно и не му се налагаше да спира толкова много изстрели, колкото можеше да очаква. Не можех да направя твърде много за целта, въпреки че ритането му оставя малко да се желае. 4

ДеАндре Йедлин – може да е направил повече, за да отреже лявата заплаха от Уорд и Брейди. Един или два мощни ръна, след като Нюкасъл падна с гол, което някои биха искали да видят, когато резултатът беше на квадрат. 5
Florian Lejeune – доминираше над Барнс в по-голямата си част и командваше във въздуха, но загуби позицията си за целта и беше наказан. 8
Jamaal Lascelles – неговата въздушна агресия беше от ключово значение за цялостно командно представяне, но може би беше твърде смел за допуснатия гол. Той нареди да затвори Гудмундсон, по този начин се освободи централната част на кутията с шест ярда, за да позволи на Хендрик да влезе. 7
Хавиер Манкило – нежеланието му да използва левия крак забави темпото на играта на Нюкасъл през първото полувреме. Изглеждаше по-оживено след почивката, но можеше да бъде отчасти виновен за гола. 3

Мат Ричи – можеше да закрие Ward по-агресивно понякога и да влизаше и излизаше от играта. Не показа достатъчно качество на топката, когато участваше. 3
Джонджо Шелви – когато Нюкасъл го вкара в топката, той изигра няколко ефективни паса напред, но строгият характер на състезанието означаваше, че той не винаги може да повлияе на процедурите. 7
Мохамед Диаме – работи по-усилено, отколкото е известно, и възстанови добре защитната си позиция. Използването му на топката можеше да е по-добро, понякога виновен, че принуждава да играе, вместо да чака търпеливо за точните моменти. Тун също пропусна техническите умения на Микел Мерино заедно с Шелви. 6
Кристиан Ацу – достатъчно жив, без най-убедителния краен продукт, което обобщава времето му в Тайнсайд до момента. Отложи топката за удар на Шелви през първото полувреме. 4

Айозе Перес – можеше да натисне по-енергично, но живееше трудно поради липсата на пространство в централните зони. Принудително спасяване от Поуп с неговото усилие за кърлинг две минути след второто полувреме. 3
Джоселу – не му помогна липсата на подкрепа, но неспособността му да задържи топката означаваше, че Нюкасъл не намери възможности да се издигне по-нагоре на терена. Подредено прекъсване за усилията на Перес и приличен удар късно от точно извън наказателното поле, който шуртя тясно в ширина, но от него се очакваше повече. 4

Айзък Хейдън (на 76) – ниското му задвижване се нуждаеше от добър стоп от Поуп в време на контузия. 6
Джейкъб Мърфи (на 79) – внесе известно темпо в играта на Нюкасъл отдясно, подпомогнат от увеличената свобода на Йедлин. 6
Дуайт Гейл (на 83) – той е естествен голмайстор и може би трябваше да бъде изведен по-рано – дори преди гола на Бърнли. 5