Евертън 0-1 Бърнли Пет неща:твърди бордове

Борбата между Лоутън и Ниасе – mirror.co.uk

Устойчивото гостуване и голът на Джеф Хендрик в първото полувреме помогнаха на Бърнли да победи с 1-0 при по-слабия Евертън. Ето пет точки за разговор от мача.

Ранният натиск на Евертън

Домакините в началото изглеждаха по-оживените. Оумар Ниасе стреля след центриране отдясно, на което бе равен Ник Поуп, преди Доминик Калвърт-Луин да изпревари Бен Мий, в ход, който доведе до кротко усилие от Gylfi Sigurdsson. Исландецът и Влашич направиха много диагонални бягания в космоса, но защитата на Бърнли държеше твърдо, с Джеймс Тарковски, командващ отзад.

Впечатляващ отборен гол

Кларетите показаха липса на качество в подаването си напред през първите 20 минути, което означаваше, че Крис Ууд често е изолиран отгоре. Въпреки това, те показаха, че са способни да използват добре топката с добро владеене, което доведе до началния гол, когато Никола Влашич не успя да проследи бягането на Стивън Уорд от ляв бек. Ирландецът се насочи към Джеф Хендрик и неговият сънародник показа спретнати крака, за да измами Морган Шнайдерлин с плоски крака, преди да мине покрай Джордан Пикфорд.

Твърди кларети

Този гол смая Гудисън Парк и домакините, които се бореха да си възвърнат ритъма. Крайните защитници Куко Мартина и Лейтън Бейнс бяха способни на разумно центриране от дълбоко, но им липсваше темпо и стремеж, за да създадат пространство срещу компактен ариегард на Бърнли. Джак Корк защити отлично защитата, докато Джеф Хендрик пресираше в правилните зони, давайки на Бърнли малко повече стабилност в ролята на 10, отколкото миналия сезон с 4-4-2 на пътя. След интервала, Роби Брейди можеше да добави секунда на почивката, но той беше отречен от тесен ъгъл от Пикфорд.

Влиянието на Дейвис и Рууни

Двама завършили академия Toffees, млади и стари, подобри интензивността на играта на своята страна. Том Дейвис добави обичайната си присадка, Уеин Рууни, докосване на класа, тъй като Евертън форсира въпроса и влезе в по-добри области. Въпреки това, качеството на тяхната стрелба и последната топка ги подведе, като Поуп трябва да направи само една намеса от второто полувреме, което идва от меките усилия на Калвърт-Луин.

в обобщение

Поражението означава, че клубът от Мърсисайд остава 16-и, Роналд Куман е изправен пред нарастващ натиск, тъй като лошите резултати са последвали лято на тежки разходи. Бърнли, сега пет точки над неговата страна, достигайки шеста, взеха осем точки от четири пътувания:до Стамфорд Бридж, Уембли, Анфийлд и сега Гудисън. Следващото им гостуване е Манчестър Сити – и това не би трябвало да е проблем.