Уолсол 0-1 Порт Вейл Седем неща:Уитни трябва да се отпусне малко

Eagles спасителят за Vale – bbc.co.uk

Зрелищният победител на Крис Игълс в 85-ата минута на стадион Банкс означава, че Порт Вейл все още може да запази статута си в Лига 1, след като изградиха равен мач с 1-0 срещу младия отбор на Уолсол. Но какво научихме от играта?

Солидно начало на Vale

Гостите изглеждаха добре структурирани през първата четвърт на мача, натискайки ефективно, за да принуди Walsall да играе с топката между техните централни защитници. Порт Вейл се приближи най-близо на 13 минути, когато импровизираното усилие на Сам Фоли отлетя извън целта, преди да имат няколко блокирани удара и удар с глава на Remie Streete мина встрани. След като беше хванат офсайд на 20 минути, Дан Търнър отново беше изигран от мощния Дани Пю след подхлъзването на Престън, но Кори Робъртс остана на крака и направи достатъчно, за да попречи на нападателя да направи правилния контакт.

Магията за натиск на Уолсол

Представянето на Робъртс като централния защитник беше положително за Уолсол, по същия начин този на наемателя Джордж Добсън, който прерасна в първото полувреме с някои умни умения в тесни зони. Оживеният Кирон Морис разтърси напречната греда – и Вейл за първи път – с удара си в 24-та минута. Същият играч получи удар, блокиран три по-късно, преди ъгълът му да доведе до удар с глава на Джеймс О'Конър, който беше добре преобърнат от Лео Фасан.

Колеблива игра от Уолсол

Уолсол беше щастлив да задържи топката през първото полувреме и да изчака толкова дълго, колкото е необходимо, за да се отвори Вейл. Това означаваше крайните защитници Джейсън Маккарти и Джо Едуардс, които показаха проблясъци какво могат да направят по време на това заклинание на натиск, не са били използвани достатъчно рано. Maz Kouhyar задържа топката в предните зони, но можеше да използва левия канал повече, докато Адам Чембърс показа възрастта си с бавно разпределение.

Открит старт на второто полувреме

Както садлерите може би са очаквали, те получиха повече място в последната третина през второто полувреме. Амаду Бакайоко, който се бореше през първото полувреме, видя повече от топката след почивката и имаше две добри положения. Той изпрати удар отгоре от центриране на Маккарти в 61-та минута, три минути, след като лобът му наложи добро спасяване от Фасан след входящата топка на Едуардс. Атакуващият фокус на Едуардс често оставяше Eagles свободни да разбият десния, бившият възпитаник на Манчестър Юнайтед пресича за Фоли, за да удари широко от шест ярда.

Subs и Eagles разликата

Майкъл Браун беше критикуван за свалянето на Търнър, който не можеше да добави класа към младежкото си изобилие, вместо да отиде с двама нападатели. 26-минутната демонстрация на Джей Джей Хупър обаче потвърди тактиката му, натискане отпред, за да форсира обратно все по-нервната страна на Уолсол, неохотна да затвори в своята защитна трета. Джон Уитни може би направи грешка, като свали Бакайоко, с тийнейджъри заместници Тобиас Хейлс-Дочерти и Мич Кендлин (вятърът) не могат да извършват атаки в негово отсъствие. Eagles бяха най-голямата атакуваща заплаха на Vale през цялата вечер, така че беше уместно той да вкара победителя, прекрасен удар от дясната страна на наказателното поле в 85-та минута.

Не е катастрофа за Уолсол

Докато поддръжниците имат право да искат промяна, злоупотребата, която Джон Уитни получи на последния съдийски сигнал, беше малко несправедлива спрямо честен човек, който е работил усилено при строги ограничения. Това може да не се запомни като добър сезон за Уолсол, но не е било лошо. Клубът замени голяма част от плейофния състав от миналия сезон евтино и е притиснат в таблицата от Чарлтън, MK Dons и Peterborough, които всички са инвестирали в доказани изпълнители. Walsall нямат този лукс, независимо дали някой цитира липсата на краткосрочни амбиции на борда или скромното присъствие като причина. Клубът е имал подход, насочен към младежта много преди управлението на Джон Уитни и тази вечер, имаше смисъл да се прецени на кого от младежите може да се даде шанс през следващия сезон. Никой от тях не изглеждаше неуместен в равен мач срещу отбор, изправен пред последния си шанс да остане в Лига 1.

Отлагане на екзекуцията на Вейл

Късният победител на Eagles означава, че Valiants са само на една точка от Gillingham. С голова разлика малко вероятно е да се обърне в тяхна полза, те трябва да победят Fleetwood следващата седмица и се надяват или Gills да не успеят да победят Нортхемптън, или Бъри губи в Саутенд. Ще бъде трудна задача, с опонентите им все още с външен шанс за автоматично повишение. Въпреки това, единството, което феновете и играчите показаха на последния съдийски сигнал, подсказваше, че поне са живи и ритни.