Рединг 2-2 Cardiff Seven Things:Томлин супер-суб

Томлин стреля в нивелира – bbc.co.uk

Заместникът на Лий Томлин с изравняване на 90-ата минута завърши 11-минутно завръщане от преследващия промоция Кардиф Сити, който се бори смело обратно в Berkshire, за да осигури точка при равенство 2-2 с Рединг в средата на масата. Ето седем неща от играта.

Ярко начало на Кардиф

Сините птици имаха стабилно захващане в средната трета в ранните етапи, като Джо Ралс спечели няколко дуели, а отборът заплаши отдясно. Джуниър Хойлет се опита да нахрани Омар Богл, но 24-годишният футболист не успя да стигне до топката пред Вито Маноне, който също отрече Натаниел Мендес-Лейнг, след като крилото влезе зад Леандро Бакуна.

Адаптивността на четенето

Проблеми възникнаха за Кардиф, когато Bogle и Hoilett се опитаха да притиснат централните защитници Пол МакШейн и Лиъм Мур без последователна подкрепа, защото Рединг намери място за игра чрез пресата. Техният бърз футбол им позволи да вкарат Ян Керморгант в играта и да изолират Бруно Манга един на един срещу Моду Бароу, който причини проблеми отляво. Комбинираната игра на последния с припокриващия се ляв бек Крис Гънтър доведе до корнер, който създаде началния гол.

Задайте проблеми с парчета

Нийл Уорнок и неговият треньорски щаб взеха някои отлични решения, откакто пристигнаха в Кардиф, но решението да се използва нападателят Богл като първи човек, защитаващ корнер, не беше едно от тях. Нападателят неправилно прецени полета на топката и с Калъм Патерсън в неудобна позиция зад Керморгант, топката пролетя задната част на главата му, когато влезе. Малко преди интервала, Кардиф трябваше да защитава още един корнер и когато Лоик Дамур обърна гръб към твърдия отбит удар на Бароу, топката намери път покрай Нийл Етеридж чрез неудобно отклонение.

Четене в защита

Reading не играеше толкова много през пресата през второто полувреме, колкото през първото, отчасти защото посетителите им се затвориха по по-единен начин. Тъй като Алуко и други не могат да убият играта на почивката, Кардиф все още имаше външен шанс и оживеният Мендес-Лейнг се опита да предизвика отговор. Първоначално те бяха разочаровани от лош краен продукт, като Hoilett се приближи най-много с глава, която отскочи на земята и над гредата, след като Mannone загуби ориентация. Рединг също защити добре наказателното си поле в продължение на 34 минути, с Джоуи Ван Ден Берг, който се спуска между МакШейн и Мур, за да откаже място за Богъл.

Въздействието на Томлин

В последните 11 минути, Богъл беше свален заедно с Патерсън от асистент Кевин Блекуел, след като Нийл Уорнок получи заповедите си за поход, за забавление на домашните вярващи. Те обаче бяха по-малко забавни, когато смяната на Патерсън, Лий Томлин, изигра огромна роля в късното възраждане на гостите. Той предложи повече увереност в притежанието, принудително спасяване от Mannone извън бокса в рамките на секунди след влизане в битката. След като левият бек Джо Бенет върна Кардиф в състезанието с твърд удар за първи път в 81-та минута, екипът на Уелс се засили с натиска с пинбол, преди да получат своя еквалайзер в контузия. Сол Бамба насочи с глава корнер към напречната греда и Томлин удари у дома, за да зарадва гледащия Уорнок и да изпрати феновете на гостите във възторг.

Кардиф има план Б

Преди последните два мача, единственият въпрос, който можеше да бъде зададен на Кардиф, които обичат да контраатакуват с мощни играчи, беше дали са имали вторичен план за разбиване на екипи, когато първоначалната стратегия не е жизнеспособна. Преобразуващият ефект на Томлин при победата с 3-1 над Норич и равенството с 2-2 тази вечер подсказва, че той може да е тип енигматичен, креативен играч, от който се нуждаят, за да отключат дълбоки арьергарди. Ако хората на Warnock трябва да заемат първите две, 28-годишният може да играе ключова роля.

Смесена нощ за кралските особи

Това беше кисел край на една окуражаваща вечер за Berkshire, който игра отличен футбол през първото полувреме, което предполага, че Яп Стам е готов да компрометира незначително принципите си на притежание, за да включи своите бързи широки мъже. през второто полувреме, той вероятно компрометира принципите си твърде много и неговата страна започна да търси всеки пас напред, а не правилния. Има положителни за равенство, но късната капитулация означава, че Рединг е на десет точки от местата в плейофите – сега им предстои да наваксват.