Уигън 0-1 Шефилд Уензди:Пет неща, които научихме

Уолъс урежда победителя – mirror.co.uk

В заклета афера в Западен Ланкашир, добрата защита от Шефилд Уензди и ударът от първото полувреме на Рос Уолъс им спечелиха с 1-0 над Уигън. Но какво научихме от играта?

Предните мъже бяха изолирани

през първото полувреме, нападателите на терена бяха Уил Григ за Уигън, докато Фернандо Форестиери и дебютантът Джордан Роудс започнаха за Шефилд Уензди. Григ и Форестиери отбелязаха голове в атакуващи системи, докато много от голове на Роудс за Блекбърн дойдоха заедно с мишена Руди Гестеде. Въпреки това, никой от тях няма екстремно темпо или сила, което им позволява да водят линия сами. Наклоните напред на Сам Морси и странното прилично центриране от Майкъл Джейкъбс бяха степента на подкрепата на Григ, докато Форестиери и Родос се хранеха с остатъци за посетителите.

Защитите бяха на върха

Поразителното дуо в сряда често беше искано да контролира пънтовете на Кейрън Уестууд нагоре, което доказа храна и напитки за Дан Бърн и Джейк Бъкстон, въпреки недостатъка на височината на последния. Глен Лоувенс беше силен във въздуха за сряда, докато неговият партньор в центъра, десният Винсент Сасо направи повече атака от десния бек Джак Хънт.

Сряда имаше най-добрия си период преди почивката

Мародерският пробег на Сасо и едно-две с Рос Уолъс започнаха най-добрия период на Шефилд Уензди в играта, малко преди полувремето. Тяхната игра през това време дойде надолу вляво, когато Адам Рич и Бари Банан прераснаха в играта, Кръст на Даниел Пудил, водещ до поредица от корнери, един от които настройва отклоненото усилие на Reach, което летя нашироко. Те се възползваха с капитал, когато диагоналната топка на Сасо беше ударена от Роудс и Уолъс приложи импровизиран завършек на близката греда.

Уигън отхвърли шансовете за второ полувреме

Шефилд Уензди създаде малко, все пак отбеляза, докато е на върха. Усилието на Морси под тесен ъгъл принуди рефлексно спасяване от Westwood, които впоследствие се нуждаеха от лечение в началото на втората половина, преди резервният Джеймс Уиър прехвърли превъзходното центриране на Майкъл Джейкъбс. Горя, един от най-добрите играчи на терена, имаше две обнадеждаващи, но безрезултатни усилия в средата на полувремето, докато десният бек Калъм Конъли видя изравнителния му изравнител, който противоречиво отбеляза офсайд.

Достатъчно добра защита за сряда

Латиците създадоха малко повече от опонентите си и видяха някои териториални предимства, все пак те не изписаха с главни букви. С нежелание да вкарват мъжете в кутията и липса на качество, когато го правят, точка щеше да бъде максимумът, който заслужаваха. В игра, от която никоя страна не трябва да приема твърде много аплодисменти, Добрата защита на Шефилд Уензди беше достатъчна, за да им спечели победа.