Четене на 1-2 Дерби Каунти Шест неща:Лорънс открадва шоуто

Том Лорънс отбеляза победител в контузията в откриването на сезона на шампионата 2018-19 за Дерби Каунти, които бяха победители с 2-1 в Рединг. Ето шест неща от играта.

Раздвоен старт на Дербито

Първите 15 минути показаха предизвикателствата пред Франк Лампард. Той иска да изгради по-разширено дербито, но някои от играчите от тази страна, особено в централния защитник и дефанзивен халф, не са непременно подходящи за този преход. Ричард Кио не изглеждаше удобно да държи топката за дълги периоди и изигра няколко невнимателни паса в началото, което се подава в ръката на Рединг. Моду Бароу, известен със своето темпо и сила, процъфтяваше в пространството отзад и създаваше проблеми на недостатъчно сготвеният Андре Уизъм.

Две страни на Бодварсон

Рединг задуши Дерби през първото полувреме, благодарение на отличната работа на Дейвид Мейлър и Лиъм Кели, но им липсваше безмилостност в последната третина. Част от това се дължи на доброто вратарство от Скот Карсън, който отрече нападателя Jon Dadi Bodvarsson един на един в 12 минути, но силното първо докосване на исландеца имаше тенденция да наруши плавността на атаките на Рединг. На 52 минути обаче, видяхме в какво е добър Бодварсон – той се насочи към началото след разкошно центриране от Бароу.

Кобила за Mannone

Вито Маноне имаше тих първи час, което може да е повлияло на концентрацията му. Мейсън Маунт, който беше издържал спокоен следобед спрямо очакванията за него, приложи своя гафер „не стреляй, не вкарвай" мото. Наемникът на Челси показа смелостта да прехвърли топката върху по-слабия си ляв крак и да стреля от разстояние; имаше късмет, докато Mannone пусна топката да се изплъзне през пръстите му, за да изравни гостите. Този момент беше един от факторите зад инерцията, която промени пътя на Дерби през последния половин час, но другото бяха смените на Лампард...

Значението на подп

Джо Ледли понякога беше превзет от повече мобилни играчи, но Брадли Джонсън, кой го замести, предложи физическите качества, за да грабне халфовата линия, тъй като противниците падаха все по-дълбоко. Мейсън Бенет също оказа влияние със своята сурова енергия; нападателят изигра ключова роля в победителя в контузията. Той хвана хвърлянето на Андре Уизъм и удари центриране от десния канал за Лорънс, който насочи удара си с глава от около 18-ярдовата линия в далечния ъгъл, искрящ делириум по трибуните и изкопа.

Кралските особи плащат цена за отпадане на стандартите

Този късен гол представляваше телесен удар за Рединг, но в действителност, представянето им беше спаднало през второто полувреме. Освен ветераните Пол МакШейн и Дейвид Мейлър държаха нещата заедно през първото полувреме, техните енергийни нива бяха намалени и по този начин точката, в която халфовата линия се ангажира с топката, стана по-дълбока през второто полувреме. Въпреки че четенето може да отнеме няколко позитива, особено начина, по който започнаха играта и първия час на Modou Barrow, те имат само себе си виновни.

Радост за Дербито

Това далеч не беше пълно представяне от Рамс, които вече са 3/1 за промоция при някои букмейкъри – получавайте безплатни залози без депозит тук. Ако трябва да издържат на сметката си като двама водещи претенденти, те трябва да започнат мачовете с много по-голяма убеденост – като се започне от сблъсъка следващата седмица с съперника Лийдс. Въпреки това, Късният гол на Лорънс облекчава елемент на натиск и позволява на техния новобранец да направи тези промени без микроскопа.