Портсмут 0-1 Ротъръм Пет неща:разединен Помпей

Тейлър отбеляза победителя – bbc.co.uk

Голът на Джон Тейлър от първото полувреме донесе на Ротъръм втората им победа за сезона, триумф с 1:0 на Фратън Парк. Ето пет ключови точки за разговор от играта.

Помпей не е в синхрон

Кени Джакет въведе система от три отзад и играчите не се приспособиха. От атакуващото трио на Брет Питман, Оливър Хокинс и Конър Чаплин, само последният беше в състояние да осигури много темпо и той имаше тихо първо полувреме. Много обнадеждаващи дълги топки бяха изиграни на Хокинс, но прицелът беше доминиран от Ричард Ууд и халфовете не взеха вторите топки. Междувременно Брет Питман се надяваше да бъде творческата опорна точка, но по-дълбоката му роля означаваше, че той не може да влезе в зоните за голове, където процъфтява през цялата си кариера.

Организацията на Ротерхам

Пол Уорн пое риск да смени три от четиримата бек, които загубиха с 2-0 от Чарлтън предишната седмица, но това проработи. Майкъл Ихиекве беше единственият оцелял от тази защита и оправда задържането си с въздушно командно показване, той и Ууд са добре защитени от дисциплинирания Дарън Потър и динамичния Уил Волкс.

Няма Проктър? Няма проблем.

Контузията на нападателя Джейми Проктър принуди Уорн да започне с Кийфър Мур като самотен фронтмен, което е от полза за тактическия състав на отбора през първото полувреме. Лий Фреклингтън, Райън Уилямс и Джон Тейлър може би трябваше да изпълняват по-внимателни роли в 4-4-2, но с допълнителна свобода последните две се комбинират за отварачката. Уилямс игра чрез Тейлър, който беше бродил в централна зона, преди да изстреля топката в горния десен ъгъл.

Подводници засилиха Помпей

Джакет промени на 4-4-2 на полувремето и направи двойна смяна, с Мати Кенеди и Нейтън Томпсън, които влизат в битката, за да повишат представянето на домакините. Те атакуваха предимно отляво през второто полувреме с множество играчи, включително на моменти централният защитник Мат Кларк, търси да осигури претоварване и да създаде пространство за Кенеди. Крилото направи серия от центрирания и Джамал Лоу успя да стигне до задната греда пред Бен Пърингтън в много случаи, виждайки неговото 49-минутно усилие, отклонено встрани. Половин час по-късно мародерският Кларк премина за Лоу, но той не можа да установи контакт, така Ротеръм удържа за победата.

в обобщение

Въпреки скокове през второто полувреме, Портсмут нямаше степен на качество в последната третина. Те все още имаха усещането, че страна все още се справя с нова система и подход, който не е толкова базиран на притежание. Милърс заслужиха победата въз основа на показанията си в първото полувреме и въпреки че трябваше да копаят повече след почивката, положителното е, че го направиха. След безсмислените прояви от миналия сезон, Ротеръм има поне 11 играчи, които се борят за фланелката.