Блекбърн Роувърс 2-0 Чарлтън Атлетик Рейтинг на играчите:солиден Smallwood

9 за Smallwood – rovers.co.uk

При добре пробити изпълнение на ефективно пресоване, клиничното завършване от Блекбърн ги доведе до победа с 2-0 над едноизмерната страна на Чарлтън. Ето нашите оценки на играчите от играта.

Роувърс

Дейвид Рая – спаси един срещу един от Рийвс преди полувремето и също така спря кърлинга на халфа точно извън наказателното поле малко след почивката. Справяше се с работата с хляб и масло с лекота и излъчваше увереност, които се разпространяват в целия екип. 9

Райън Ниамбе – показа на Маршал по-слабия му десен крак през първия половин час, след това спря DaSilva в следите си през второто полувреме. Не предложи толкова много напред, колкото е способен и някои от решенията му във владението може да са били по-добри. 7
Пол Даунинг – изглеждаше уравновесен във владение през първото полувреме. Не постави крак погрешно, въпреки че беше преглеждан изненадващо рядко след интервала. Без да критикувам Даунинг, чистата мрежа беше до голяма степен свързана със страничната игра на Чарлтън и защитната работа, завършена от тези пред него. 6
Чарли Мългрю - в един рядък случай, когато Уилямс беше бит, той беше първи до близката стойка за бързо изчистване. Неговият свободен удар в 30-та минута намери път през отклонение от Бест, но въздушните му способности останаха непроверени след почивката. 7
Дерик Уилямс – неизпитан от Кларк през първия половин час и задържа Маршал в джоба си, след като крилото се премести вдясно. Рядко пробива напред, но нямаше нужда, след като Блекбърн поведе. 8

Кори Евънс – солидно представяне, в което той бързо затвори Aribo, Маршал, DaSilva или всеки играч, който се опита да влезе в последната трета. Малко ограничено притежание, но за текущата работа, той беше перфектен. 8
Ричи Смолууд – винаги бърз да поставя предизвикателства и осигурява на защитата отлична защита. Единственият въпрос е дали партньорството на Евънс и Smallwood ще даде на Блекбърн достатъчно креативност в бъдещите мачове, особено когато не успяват през първото полувреме. 9

Крейг Конуей – издържа тихо начало, тъй като дисциплината на широките играчи на Чарлтън ограничаваше количеството притежание, което можеше да получи. Влиянието нарасна след началото, когато пространството се отвори и той представляваше заплаха при почивката през второто полувреме. 6
Брадли Дак – може би най-яркият атакуващ играч на Блекбърн преди началото, винаги изпълнен с намерение в преходните фази на играта. След пръскане на топката в аут на 18 минути, той не можа да се свърже с обратната топка. Избледня след почивката. 6

Доминик Самуел – показа много енергия, но не толкова безмилостен, колкото видяхме по-рано през сезона и беше свален точно преди часовата марка заедно с Антонсон. 5
Маркус Антонсон – натисна добре левия канал и вкара привлекателно центриране точно преди средата на първото полувреме, но съотборниците му не можаха да се докоснат. Може да е имал по-добри игри по отношение на това, което прави с топката. 6

Джо Нъттал (на 59) – преследва загубените каузи и комбинира добре с Греъм за втория гол в след това време. 7
Дани Греъм (на 59) – винаги щастлив да преследва централен защитник, когато те се преместват в противниковата половина и работата му беше възнаградена, когато отбеляза втория с удар с глава отзад. 8
Вилем Томлинсън (на 68) – вкара се в халфовата линия с четирима играчи с минимална суматоха и постави стабилна смяна в защита. 6

The Addicks

Бен Амос – пропусна единствените два удара към целта, с които се изправи и можеше да бъде по-командващ в зоната си и за двата гола. 3

Крис Соли – изглеждаше достатъчно солиден, но ограничен по отношение на това, което може да прави с топката. Възпитаникът на академията е професионалист в Valley вече осем години и някои смятат, че кариерата му е в застой. 4
Езри Конса – избра една или две хубави топки за кръстосване и рядко позволяваше на Антонсон да го надмине, въпреки че можеше да се справи по-добре за втория гол. 5
Джейсън Пиърс – добре дошло завръщане от контузия, винаги търси битката. Обвинен в нарушение на Самуел в наказателното поле по средата на първото полувреме, но реферът отхвърли обжалванията. Бори се с темпото на Nuttall в заключителните етапи. 6
Джей Да Силва – не се движеше толкова напред, колкото му харесва през първото полувреме поради компактния характер на системата на Чарлтън. Липсата на естествено ляво крило през второто полувреме означаваше, че той пое щафетата повече и се опита да осигури ширина, но не можа да се свърже с неговите съотборници. 5

Джоузеф Арибо – едно оживено бягане през второто полувреме, но той не правеше такива неща достатъчно често. Бореше се да се наложи в играта и може да се окаже, че Чарлтън е пропуснал ухапването на Ахмед Каши. 3
Джейк Форстър-Каски – няколко добри паса в широки зони и имаше желание да свърши своята справедлива работа в защита през първото полувреме. Понякога трябваше да бъде по-приключенски в подаването си след почивката – той показа, че има диагонална топка в шкафчето си. 5

Били Кларк - не направи най-голямо впечатление в своите 27 минути на терена. Изстрелян от точно извън бокса след петнадесет минути, преди да бъде свален поради друго нараняване. 3
Бен Рийвс – се свърза добре с главния нападател в мига, комбиниране с Best за представителен шанс преди полувремето, но усилията му нямаха сила. Принуди още едно спасяване от Рая малко след почивката с кърлинг. 6
Марк Маршал – се бореше да надвие Nyamba в ранните етапи, след това Уилямс, когато се премести вдясно. Прекарал твърде много време, заплашвайки да избухне отвъд противниковия краен защитник, но рядко влагал парите си там, където му е устата, главно поради настояването му да използва само левия си крак. 2

Джош Магенис – страда от липса на подкрепа в началото. Когато се премести в широка лява роля, той не погледна вкъщи. Трябва да стигнеш до края на кръстовете, не остана в широки зони, играейки пасове от пет ярда. 3

Леон Бест (на 27) – нещо като злодей от пантомима поради незабравимото му предишно заклинание. По-малко забравим беше неговият автогол в рамките на три минути след влизането в битката, въпреки че хвърли топката за голям шанс на Рийвс. 3
Karlan Ahearne-Grant (на 78) – едно бягане от дълбоко в десния канал, но той беше изтласкан. 4