Бристол Роувърс 2-1 Плимут Седем неща:заслужена победа

Гафни празнува откриването – plymouthherald.co.uk

казано просто, този мач изправи един отбор, който винаги е искал да атакува срещу друг, което рядко го е правил. Първият беше Бристол Роувърс, който спечели с 2-1 благодарение на голове на Рори Гафни и Били Бодин. Второто полувреме обаче срещу Плимут Аргайл, които постигнаха целта си чрез Нейтън Блисет, беше по-нервен, отколкото може би трябваше да бъде. Ето седем точки за разговор.

Липсата на намерение на Плимут

Само за два периода на първото полувреме по-малко от пет минути, Плимут стигна ли достатъчно високо на терена, за да се състезава дори за топката в средната трета. Те изглеждаха сравнително добре организирани в началните размени и взеха справедливия си дял от вторите топки, но след като Бристол Роувърс започнаха да играят малко, остри пасове, те влязоха в черупката си. Антони Шарчевич, техник, ориентиран към атака, не гледаше у дома в ролята си на дефанзивен халф за гостите, нито пък пасивният Джейми Нес.

Роувърс с силна халфова линия

Лиъм Серкомб даде първия тест за Кайл Летерън в 14 минути с кърлинг с десния крак, което даде началото на период на продължителен натиск. Chris Lines излезе на преден план с някои шофиране от дълбоко и Оли Кларк направи простите неща добре. Тези енергични халфове, които очакваха напред, когато получиха топката, се отличи, като даде на нападателите много владение в последната третина.

Плавно атакуващо трио

Халфът на Роувърс игра топки в широки зони, където самоотвержените бегачи Елис Харисън и Рори Гафни ще разтягат играта, за да създадат място за Били Бодин, който процъфтява в джобове пред отбраната. Триото се комбинира, за да създаде множество възможности, включително откриването на Рори Гафни в 21-ата минута, което го видя да направи няколко докосвания, преди да пробие покрай Летерън след центриране на Харисън отдясно.

Влиянието на Уайлд и Блисет

Лявото крило на Плимут, Грег Уайлд, създаде шанс с глава на половин час за Нейтън Блисет, който целевият мъж погледна широко. дуетът, както и ревитализиран Греъм Кери, стана по-забележимо влияние в началото на второто полувреме, които видяха гостуващата страна да се наслади на най-доброто си заклинание. Уайлд премина покрай Джо Партингтън, за да удари няколко центрирания отляво, един от които беше застрелян от Шарчевич. Блисет доминира над Том Локиър и видя залпа му, отблъснат от Сам Слокомб, но не трябваше да му се отказва целта, който стреля в покрива на мрежата на 52 минути след хлабав пас, за да изравни.

Ключови моменти

Плимут заплаши дори да поеме лидерството в този период, но в средата на второто полувреме, надеждите им бяха разбити в катастрофално заклинание от две минути. първо, Бристол Роувърс продължи, когато Били Бодин порази ниското центриране на Лиъм Серкомб със свиреп, изстрел за първи път. Моменти по-късно, Тогава Гари Милър беше изгонен за предизвикателство с два крака, което превърна играта в тежка борба за хората на Дерек Адамс.

Големия финал

С два гола, допуснати в офсайд за Gasheads, заместващият Том Никълс удря гредата и няколко спасявания от Letheren, Зелените имаха късмета все още да участват в надпреварата в контузеното време. На този етап, нервите се прокраднаха в лагера на домакините и отборът на Даръл Кларк можеше да загуби две точки при смъртта. За тяхно щастие, Свободният удар на Джейк Джървис се удари в стената и Шарчевич прокара удара му встрани с представителна възможност.

в обобщение

Играта можеше да се развие по различен начин, ако Плимут беше напред по време на най-добрата си магия, но те не бяха предложили достатъчно креативност и намерение в хода на играта, за да заслужат точка. поклонниците, които остават без победа от втора седмица, паднаха на дъното на таблицата с нарастващ натиск върху отбора и мениджъра Адамс. Междувременно Бристол Роувърс могат да се насладят на четвъртата си домакинска победа от пет, което ги кара да се изкачат до 14-и. Макар че може да им липсва безмилостността да настояват за плейофите, имат силна работоспособност и воля за атака, нещо, от което техните опоненти могат да се поучат.