Транмиър Роувърс 4-2 Ebbsfleet United Six Things:Норууд звезди

Джеймс Норууд – thenonleaguefootballpaper.com

Транмиър Роувърс достигна до финала на плейофа на Националната лига след победа с 4-2 над Ebbsfleet United, благодарение на изпълнение на човек на мача от Джеймс Норууд. Ето шест неща от играта.

Ранното заглавие на Кулсън

Отрано беше лесно да се види, че защитата на Транмиър Роувърс е била тяхната ахилесова пета. Адам Бъкстон имаше съмнения за контузия преди мача; той и 34-годишният Стив МакНълти се бореха с темпото на играта и поради това защитата на Транмиър изглеждаше уязвима, когато Еббсфлийт излезе напред. Колебливостта се оказа скъпа за откривача, когато Ларнел Коул не успя да закрие Кори Уайтли, който премина към задния стълб, позволявайки  Люк Кулсън да победи Бъкстон, за да се отправи към дома.

Норууд впечатлява

Транмир създаде много през първото полувреме. Джеф Хюз смени играта добре, докато широките мъже Джош Гинели и Коул направиха бягания в опасни зони, с участието на фронтмените Анди Кук и Джеймс Норууд. Последният отбеляза изравнителен гол в 33-та минута; след като обърнатото движение на Ridehalgh избяга от вниманието на Уитли, Финото движение на Норууд му даде шанс да дразни Кени Кларк и да влезе в далечния ъгъл.

Уестън зашеметява Прентън

Ebbsfleet често се опитваше да забави темпото, така че беше изненада, когато те продължиха напред в 53 минути. Липсата на комуникация между централния защитник на домакините Ричи Сътън и вратаря Скот Дейвис предостави великолепна възможност на заместника Майлс Уестън; бившето крило на Саутенд се прибра. Този гол събуди един или два нерва в лагера на домакините, но феновете на Транмиър останаха зад тях, който продължи да играе със страст и драйв.

Отговорът на Роувърс

Оливър Норбърн притисна Дийн Ренс във владение и открадна топката, която проби към Гинели, който показа отлични близки крака, за да избяга от нестабилния Джак Конърс, преди да забие топката в далечния ъгъл. Оттогава краката на Ebbsfleet се умориха и въпреки че Транмиър не можа да намери победител преди продълженията, отличен свободен удар в 101-та минута от Норууд им донесе победата; ирония на съдбата, голът дойде моменти след като Мики Мелън му каза да не изпълнява свободния удар!

Кисел край за Ebbsfleet

Това беше брилянтен дебютен сезон на това ниво за Ebbsfleet United, така че беше жалко, че завърши с кисела нотка. След като Коул стреля в четвърти за Транмиър, Централният бек Дейв Уинфийлд беше изгонен след разправия, тъй като настроението беше избухнало на терена и страничните линии. Въпреки това, Дарил Макмеън свърши отлична работа с екипа на Кент, който ще се надява да използва тази кампания като трамплин за по-добри неща.

Все още налягането върху Транмир

Ebbsfleet са в голяма категория от бъдещи отбори в плейофите на Националната лига, за когото повишението би било чудесно постижение, а не необходимост. Ситуацията е различна за Tranmere Rovers, за които всичко от феновете до качеството на отбора предполага, че просто трябва да бъдат в EFL следващия сезон. Тази победа ги премества на половината път там, но обширните празненства трябва да бъдат отложени:спомените от миналогодишното слабо представяне на финала на Уембли оставят на Роувърс незавършена работа.