Нюкасъл 2-0 Астън Вила:Осем неща, които научихме

Gouffran празнува откриването – mirror.co.uk

Силно второ полувреме показа, че Нюкасъл направи още една крачка към промоцията с победа с 2:0 над Астън Вила, която не беше в форма – но какво научихме от играта?

Увереността е ключът

Когато повечето отбори от Чемпиъншип губят от Нюкасъл Юнайтед, естествената склонност е да се вземат предвид техните ресурси и качеството на играча. Сравнявайки обаче началните им единадесет с тези на Астън Вила, те съдържат играчи с подобни цени и на хартия, нива на способности. Следователно разликата между двата отбора в понеделник вечер беше увереност. Като лидери на лигата, Нюкасъл естествено имаше повече вяра в играта си напред по време на по-добрите си магии, като има предвид, че когато Вила влезе в противниковата половина, те изглеждаха обременени от лошата си форма.

Битката на Вила започва

Гостите бяха поне състезателни през първите 40 минути. Нийл Тейлър и Джонатан Коджия комбинираха, за да запазят тишината на Мат Ричи и ДеАндре Йедлин, докато Алън Хътън се бореше силно на десния бек. Въпреки това, Липсата на качество на шотландеца при пускане на топката символизира първото полувреме на гостите. Освен  няколко добри топки от Conor Hourihane и оживения удар на Джонатан Коджия, което принуди ръката на Карл Дарлоу, Вила не се възползва от структурната си изпъкналост с умението си да топката.

Митрович направи разликата

Дуайт Гейл беше доминиран от Джеймс Честър през първия половин час и може да е бил засегнат от фитнес и лични проблеми, така че Рафа Бенитес го свали преди интервала. Смяната Александър Митрович тормози централните защитници на Вилата, принуждавайки ги и задържайки халфа Миле Йединак ​​по-назад, което създаде повече пространство за Toon за изграждане на атаки.

Първият шанс е използван

Изглежда, че първият шанс да допусне Астън Вила сега води до наказание, знак или за нещастие, или за лоша защита. Последният не им помогна в понеделник, тъй като не успяха да изчистят за откриващия, но известна заслуга трябва да бъде на Нюкасъл. Ричи издържа трудно първо полувреме, но неговото превъзходно центриране в 42-ата минута намери Джамаал Ласелс, който кимна срещу вратата и Йоан Гуфран се възползва от хаоса в защитата на гостите.

Нюкасъл доминираше след откриването

Главите на Вила паднаха след първия гол, докато нарастването на вярата на Нюкасъл беше символизирано от Ричи, който стреля от далечно разстояние точно преди почивката. В 25-те минути, които последваха подновяването на играта, Нюкасъл ръководеше халфовата линия с Джак Колбек, който взимаше втори топки, а Джонджо Шелви ръководеше шоуто. Ударът от свободен удар на халфа беше добре спасен от Сам Джонстоун, единственият човек, който отрече категорична победа на Нюкасъл.

Лансбъри злодеят

Усилията на Джонстоун бяха напразни, по ирония на съдбата се дължи на работата на собствения му играч. Анри Лансбъри отбеляза комичен автогол от, забележително, отклонявайки слабия удар с глава близо до гредата на Lascelle в собствената му мрежа, след като по някакъв начин топката беше уловена между краката му. За да направим нещата по-екстремни, той беше осмиван от феновете на Нюкасъл за действията си, докато играеше срещу тях за Forest. Той беше пантомимата Вилан в повече от един начин – той е зад вас, Анри.

Контузия на Хоган, последният удар

Биркир Бярнасон форсира рефлексно спасяване от Дарлоу през второто полувреме при 1-0 и Коджия получи няколко удара късно, но тази страна на Вила никога не изглеждаше като завръщане. Всякакви надежди приключиха, когато бяха принудени да играят в заключителните етапи с 10 мъже като Скот Хоган, скъпо януарско придобиване, получи травма, която може да завърши сезона.

Различни посоки

Контузията на Хоган усложни още една мизерна нощ за Виланс, които се нуждаят от приблизително още 10 точки от 14 мача, за да осигурят най-лошия си период, тъй като може би края на 60-те не кулминират в последователни изпадания. Междувременно престой на Нюкасъл извън първенството, изглежда много по-кратък:те удължават серията си без загуба до седем мача, като същевременно възвръщат мястото си на върха на второто ниво на Англия.