Нотс Каунти 2-1 Кроули:четири неща, които научихме

Кевин Нолан

Упоритата демонстрация помогна на Notts County да спечелят първата си победа под ръководството на Кевин Нолан, победа с 2-1 над Crawley Town – но какво научихме от играта?

Пасивен Кроули

Като стартира само двама атакуващи играчи – Енцио Болдеуейн и Джеймс Колинс – мениджърът на Кроули Дермот Дръми вероятно показа неправомерно уважение към застрашеният от изпадане Нотс Каунти. през първото полувреме, техните по-защитни играчи бяха смели с топката, в опитите си да играят около пресата и бързо да движат топката. Като се има предвид обаче покритието, което имаха в собствената си половина, те не бяха толкова смели без това, централни защитници като Марк Конъли и Джо Макнерни никога не са се изправяли срещу мощния Джон Стед.

Героиката на Морис

Плахата задна линия на Кроули също може да се страхува от движението на Джонатан Форте, който бяга отвъд целевия човек, както направи за шанса си един на един малко преди полувремето, което наложи добро спасяване от Глен Морис. Вратарят направи още едно спасяване от Форте през второто полувреме от близко разстояние заедно с някои други ключови спирания при 0-0. Без бившия номер едно на Лейтън Ориент, Кроули можеше да замине по-рано от тях.

Значението на агресивната защита

подходящо, Откривателят на Нотс Каунти дойде от Тиери Одел. Силно подкрепен от Ричард Дъфи и Хайдн Холис, Одел беше колосална цяла вечер. Като атакува бързо топки, Централните защитници на Нотс Каунти облекчиха натиска и отказаха на халфовете на Кроули възможността да подкрепят атаки. Джими Смит изигра най-лошия си мач за Червените дяволи от дълго време, докато партньорите му в полузащита, Били Клифорд и Джош Пейн, може би бяха по-лоши, не предлага нито креативност, нито агресия. Защитата на центрове в наказателното поле отдавна е проблем за Кроули, така че халфовете трябва да поемат по-голяма отговорност, за да ги спрат да влязат. Имаше случаи, когато Нотс Каунти имаше хвърляне точно отвъд полулинията и единственият играч на Кроули отвъд нея беше изолиран Колинс.

Необходима е повече подкрепа за Колинс

Boldewijn даде проблясъци на креативност през първото полувреме, докато Колинс сам създаде най-добрия момент на Кроули от играта. Инстинктивното усилие на нападателя отвъд Колин от разстояние можеше да спаси незаслужена точка. И двамата играчи показаха достатъчно, за да предполагат, че могат да произвеждат, когато получат правилната подкрепа, но и на двамата им липсваше упоритостта да подтикват сами атаки. Ходовете напред на Нотс Каунти бяха екипно усилие, олицетворен от факта, че Къртис Томпсън, най-ярката им атакуваща искра през първите 72 минути, беше изгонен и нивото на изпълнение не спадна. Адам Кембъл осигуряваше безмилостна енергия, Майкъл О’Конър се бореше добре в халфовата линия и отборът представляваше заплаха от сетките. Натискът им беше възнаграден, когато Форте най-накрая победи Морис, когато той стреля вкъщи в добавеното време, искрящи ликуващи сцени.

Продължете да играете със същия дух и Notts County ще победи падането, докато продължението на гостуванията на Кроули ще сложи край на всички останали надежди за плейоф.