Ливърпул 2-1 Бърнли Осем неща:изявление на Клоп

Тясна победа за червените – thisisanfield.com

Головете на Джорджинио Вийналдум и Емре Джан дадоха на Ливърпул случайна победа с 2-1 над Бърнли – но какво научихме от мача?

Грей вдъхнови яркия старт на Бърнли

Темпото и упоритостта на Андре Грей създадоха проблеми на Ливърпул в обратната среща. В ранните етапи в неделя, той откри нарастващи пропуски в десния канал между Джеймс Милнър и левия централен защитник Рагнар Клаван. Неговото протичане на седмата минута разтяга защитата, което позволи на композирания десен бек Матю Лоутън да избере Ашли Барнс, който нахлу от близко разстояние.

Ливърпул пропусна ключови мъже

Юрген Клоп има небалансиран състав, което означава, че отсъствието на ключови изпълнители засяга цялата система. Динамичният Робърт Фирмино движи топката бързо в последната третина, нещо, което не се предлага от Divock Origi. Джордан Хендерсън е успокояващо влияние, все пак заместникът на Емре Джан беше всичко друго, но не и през първото полувреме, пада в защита твърде лесно и се отдръпва от Бърнли при първите признаци на битка.

Човекът Грива

Благодаря на Ливърпул, списъкът на скъпо струващите отсъстващи лица не достига до Садио Мане, най-яркият им изпълнител в първото полувреме. Понякога влизаше зад настъпващия Стивън Уорд, на едно от центровете му липсваше докосване от Origi и на моменти беше необходима добра защита от Бен Мий, за да бъде отхвърлена заплахата му.

Случайно изравняване

Mee се наслади на силни първите 45 минути, но беше виновен за изравняването на Ливърпул в контузеното време. Той не успя да изчисти центриране на Ориги и топката падна случайно за Вийналдум, който се удари у дома, за да осигури първите 30 секунди, през които Ливърпул играеше добър футбол, завършиха с гол.

Изявлението на Клоп

Клоп извади вероятно най-надарения си играч в Коутиньо, след като бразилецът изкара лош първи час. Това беше рискован ход с нивото на резултата, още повече да обличаш недоказан 17-годишен в Бен Уудбърн, но това показа на неговите високопрофилни играчи, че той няма да приеме недостатъчно представяне. Може да е малко случайно, че моменти след това решение може, още един лош изпълнител, отприщи твърдо задвижване на далечни разстояния, за да постави червените начело.

Късният натиск на Бърнли

Вратарят Симон Миньоле постави завладяващо представяне. Въпреки това, Фактът, че белгиецът често е бил принуден да нанася удари в претъпкани зони, подчерта липсата на доминация от страна на централните защитници. Клаван не успя да изчисти след удар с глава на Ми, но компенсира това, като блокира усилията на Барнс, докато Джоел Матип имаше късмет, че лошият му удар с глава в защита падна към по-слабия крак на резервния Роби Брейди. Тъй като Ливърпул не се състезава за топки в средата на терена, Бърнли прилага натиск за дълги заклинания и удря диагонални топки в полето, замести Сам Воукс, цел в последните 10 минути.

Късните паузи на Ливърпул

С Бърнли, който предава числа напред, Ливърпул създаде дупки през последните пет минути, когато пробиха Мане, който се премести нагоре, след като Ориги беше свален. Сенегалският спийдстър беше освободен от Кан и за малко да лосира Том Хийтън, но вратарят преобърна топката. Неговото спасяване почти се оказа решаващо, когато след дълго хвърляне от Уорд, Кийн хвърли топката, но Лоутън забави усилията си от близко разстояние, който прелетя.

Какво означава

Пораженията означават, че Бърнли е натрупал само две точки като гост през целия сезон, въпреки че три от последните им пет мача на пътя са срещу четирите най-ниски страни. Това говори много за техните домашни изпълнения, че остават на седем точки от безопасността, въпреки скорошните подобрения от тези над тях. Победата може би беше по-важна за Ливърпул, който не е побеждавал долна половина от средата на декември. Три точки им дават пет точки напред в надпреварата за квалификацията в Шампионската лига, но представянията срещу тези под тях трябва да се подобрят.