Крю 5-0 Гримсби:Осем неща, които научихме

Дагнал стреля у дома – skysports.com

Първо полувреме скоби от Джордж Купър и Крис Дагнал, заедно с късния гол на Callum Cooke видяха, че Крю Александра записа с 5-0 събаряне на Гримсби Таун. Но какво научихме от играта?

Смелото твърдение на Артел е потвърдено

Преди мача, Шефът на Crewe Дейвид Артел твърди, че неговата страна има по-добри технически играчи от тези на Гримсби, въпреки че по това време изоставаха с 11 точки. Привидно съмнителните му коментари се оказаха верни в събота, с железничарите далеч по-способни в последната третина.

Десният фланг на Гримсби е открит

Умното движение на нападателите Крис Дагнал и Джордан Бауъри принудиха халфовете на Гримсби да претоварят лявата страна. След това Крю промени играта рязко и това видя Джордж Купър да спечели акра пространство на другия фланг, зад напредналия десен бек на Гримсби, Бен Дейвис. Гостуващата трима защита на Гавин Гънинг, Дани Колинс и Шон Пиърсън често бяха твърде бавни, за да затворят. Купър се възползва, преминавайки покрай Джеймс МакКеун от тесен ъгъл след добра работа от Кук.

Първата част на Крю

Крю пое контрола след втория гол, когато Дагнал разби от близко разстояние, преди да бъде съборен и Купър превъзходно реализира свободния удар. Дуото се включи отново за четвърти, когато Dagnall грабна втория си, след като Бауъри щракна върху доставката на Купър. Всеки път, когато железничарите излизаха напред, изглеждаха заплаха.

По-добрите заклинания на Гримсби

Между головете в първото и второто полувреме на Крю – и в продължение на 15 минути в началото на второто полувреме – Гримсби имаше периоди на известност. В тези периоди те спечелиха повече втори топки и задържаха по-добре владението. Джейми Озбърн от време на време показваше ярка искра и двата му удара от далечна дистанция представляваха най-добрите усилия на Таун през първото полувреме, преди Аваси Асанте пропиля два добри шанса за второто полувреме в рамките на 30 секунди. Асанте и Сам Джоунс тормозеха централните защитници Джордж Рей и Бен Нюджънт повече, отколкото играчите, които замениха, Ади Юсуф и Калъм Дайсън, направи през първото полувреме. Пристигането в средата на играта Том Боларинва нямаше краен продукт, но поне изглеждаше оживен и гонеше топката, което е повече, отколкото може да се каже за другите.

Гримсби трябва да е по-проницателен

Когато Крю получи контрол в средата на терена, те атакуваха последната трета без страх. Когато Гримсби го направи, те бяха твърде бавни, за да извадят топката встрани, пресечете го или стреляйте и ако бяха по-опортюнистични в добри области, може да са грабнали гол или два. Фактът, че контролата на второто полувреме на отбора продължи само 15 минути, не трябва да се обвинява за добавените нападатели, но вместо това в халфовата линия, която не подкрепи пресата им.

Холандс беше тихо ефективен

Липсата на производителност на Гримсби по време на по-добрите им периоди се дължи много на приноса на Дани Холандс, който грижливо патрулира процедурите в халфовата линия. Бившият стажант на Челси беше дисциплиниран през цялото време и попълни всички празнини пред защитата, нещо, което липсваше на посетителите.

Ейнли блести

Заместникът Калъм Айнли използва шанса си да блесне от пейката, печелене на свободни удари, постоянно поема защитници. Феновете на Гримсби имаха хумора да изпеят „0-0 през второто полувреме“, но дори това съмнително постижение щеше да им бъде отнето. След нападането на Колинс в 87-ата минута на Айнли, крилото се хвърли напред и дръпна топката назад за Кук, за да изстреля пети за Алекс.

Bignot разговаря с недоволни почитатели

След последния съдийски сигнал, Мениджърът на Гримсби Маркъс Биньот възприе разговорите на отбора си на терена като начин да накара играчите си да усетят гнева на гостуващите фенове. След това той им се извини за представянето на отбора и обеща да реши проблемите в следващия мач, което се противопоставя на Мансфийлд Таун във форма. Според днешните доказателства, претендирането на 13-то място Маринърс да има по-добър отбор от седмото място Stags би било положително начало.