Колумбия 1-2 Япония Рейтинг на играчите:Шибасаки блести

Такаши Инуи беше отличен – zimbio.com

Япония спечели първата си световна победа от осем години, като победителят от второто полувреме на Юя Осако им даде триумф с 2-1 над Колумбия с 10 човека. Ето нашите оценки на играчите от играта.

Колумбия

Давид Оспина – спря добре от Осако от тесен ъгъл в началото на второто полувреме, след това още по-добро спасяване от инуи. Единственият път, когато той се разочарова, беше победителят в Япония, когато не е успял да командва своята област; за съжаление за Колумбия, този недостатък се оказа показателен. 5

Сантяго Ариас – натисна добре и положи усилия да се изкачи високо на терена през първото полувреме, въпреки че се мъчеше да овладее инуи след почивката. 4
Девинсън Санчес – виновен, че е хванат извън позиция за дузпата, след това оставяйки Осако и Йошида да забележат гол след почивката. Изглеждаше удобно при притежание, но трябваше да бъде по-включен. 3
Оскар Мурило – нека Осако получи безплатен удар с глава за победителя от второто полувреме, но това беше един от малкото въздушни дуели, в които той не доминираше. До голяма степен солидно изпълнение. 6
Йохан Мохика – хванат веднъж или два пъти, но също така беше силен в предизвикателството; напредна добре през първото полувреме и направи няколко добри доставки. 6

Карлос Санчес – правилно изгонен за ранна топка с ръка. Без този момент на лудост, играта можеше да бъде много различна. 1
Джеферсън Лерма – свърши добра работа за покриване, без да предлага много качество при притежание. Изпълни голяма част от подаванията си, но не успя да изиграе много, които отвориха арьергарда на Япония. 4

Хуан Куадрадо – не видя голяма част от топката през първия половин час, но един път, той направи заплашително бягане, което принуди Нагатомо да се върне назад. Изтеглена рано в полза на държащ халф, но ако беше задържан, може да е нараснал във влияние. 4
Хуан Кинтеро – показа проблясъци на креативност, за да създаде Falcao, въпреки че се премести в по-малко позната роля на дясната страна, когато Бариос влезе. Неговият свободен удар имаше елемент на късмет, но като цяло той беше един от по-добрите играчи на Колумбия. 7
Хосе Изкиердо – изненадващо тих през първото полувреме, може би защото неговите наклонности към десния крак не бяха особено полезни в компактните централни райони. по ирония на съдбата той би бил по-полезен изход в последните 20 минути, но Хосе Пекерман избра да го свали. 4

Радамел Фалкао – представляваше заплаха през първото полувреме. Без да има реално темпо, той показа умно движение, за да се хване за топките на Кинтеро и винаги печелеше физическите си битки с централните защитници. Уморен през второто полувреме, когато имаше по-малко подкрепа. 7

Уилмар Бариос (на 31) – добави стомана към халфовата линия на Колумбия и направи някои важни блокове, включително един на изстрела на Инуи, но не добави много към творческия аспект на играта на отбора. 5

Джеймс Родригес (на 59) – Колумбия вероятно отстъпи, когато той влезе. Направих прекрасни неща на последното световно първенство, но тук, той не изглеждаше годен. 4
Карлос Бака (на 70) – не успя да покаже голмайсторския си инстинкт поради контрола на Япония; липсваше темпото и бойните качества, необходими при обстоятелствата на мача. 3

Япония

Ейджи Кавашима – след като стана най-възрастният играч, участвал за Япония в мач от Световната купа, 35-годишният футболист отрече Фалкао през първото полувреме, но направи ужасен хаш от свободния удар на Кинтеро. Решението му да се опита да използва и двете си ръце, за да го спаси, го направи по-трудно да пътува достатъчно бързо по пода. 3

Hiroki Sakai – изпълнение на до голяма степен безсмислена защита. Продължиха повече напред през второто полувреме и може би щеше да се справи по-добре с усилие под тесен ъгъл на почивката точно след часа. 6
Мая Йошида - не се подкрепи, за да спечели индивидуалните си дуели с Фалкао, но често се отдръпваше с един ярд, за да се увери, че не оставя място след себе си. Липсата на подкрепа на опонента му след почивката означаваше, че той може да изцеди още малко. 8
Ген Шоджи – се бореше с физическата сила и ноу-хау на Фалкао през първото полувреме, но нарасна в увереност след почивката. солиден дисплей, предвид относителната му липса на опит на световната сцена. 7
Юто Нагатомо – никога не позволяваше място отзад, но предпазливият му манталитет беше по-проблематичен, когато Япония владееше. 5

Макото Хасебе – изглеждаше малко ограничен в владението. Без съмнение в желанието и скоростта на работа на капитана ветерана, но остава да видим как ще се справи той в четна среща. 3
Гаку Шибасаки – изпълни добре защитните си задължения през първото полувреме и на моменти спаси Хасебе, но той също е допринесъл за притежанието. Изигра хубав свободен удар точно преди часа, който намери Yoshida и също пренасяше топката напред в някои случаи. 8
Genki Haraguchi – покри много земя и предложи торби с енергия от дясната страна, но не беше особено удобно да използва левия си крак и да допринася в централните зони. 5
Такаши Инуи - пропусна представително начало, за да удвои преднината на Япония в началото, но принуди глоба да спаси от Оспина през второто полувреме, след това беше блокирано още едно усилие след трептене. Ниският му център на тежестта му позволява да се измъкне от защитниците, което го направи важен за най-добрите атакуващи ходове на отбора му. 10
Шинджи Кагава – поведе хубав преходен ход в началото на първото полувреме, но трябваше да изпълни по-внимателна роля, след като екипът падна по-дълбоко. Няколко хубави паса в предни зони, когато около него имаше желаещи бегачи напред. 8

Юя Осако – представляваше заплаха в началото с бягането си отзад, което отчасти допринесе за наказанието. По време на по-добрите заклинания на Япония, той беше този, който разтяга пиесата, която създаваше пространство за блясък на хора като Инуи и Кагава; заслужаваше своя победител с добър удар с глава. 8

Кейсуке Хонда (на 70) – беше изненада, когато Кагава беше отстранен, но Хонда оправда решението на Нишино, като постави отличен корнер за победителя на Осако. 9