Ливърпул 2-1 Евертън Рейтинг на играчите:Чембърлейн асистент

Идеално начало за Ван Дайк – metro.co.uk

Върджил Ван Дайк не можеше да мечтае за по-добър дебют в Ливърпул, след преместването му с мега пари от Саутхемптън:той отбеляза късен победител срещу съперника Евертън пред Коп, за да изпрати новия си отбор в четвъртия кръг на ФА Къп с победа с 2-1. Ето нашите оценки на играчите от играта.

Червените

Лорис Кариус – допусна от единствения изстрел към целта, пред който се изправи, дори и да не можеше да бъде обвиняван твърде много за гола. Трябва да бъде по-командващ, ако иска да изтласка Миньолет. 4

Джо Гомес – добра топка към задната греда за Милнър през първото полувреме, но погрешно насочи удара си с глава от ъгъла на Чембърлейн във втората част. Липсваше необработено темпо за разтягане на играта вдясно. 5
Върджил Ван Дайк – не можеше да си мечтае за по-добър начин да се представи пред феновете на Ливърпул от това да вкара късен победител пред Копа в мърсисайдско дерби. Ако трябва да има една критика, преминаването му през първото полувреме можеше да бъде по-амбициозно. 8
Джоел Матип – впечатляващо разпределение в първия период и помогна на изолирания Калверт-Луин да остане тих, въпреки че можеше да се справи по-добре за изравнителя. 7
Андрю Робъртсън – през първото полувреме той се нуждаеше от последна защита, за да отхвърли заплахата на Боласи и му липсваше обичайния му драйв при бяганията от топката, въпреки че видяхме повече от това след интервала. 6

Джеймс Милнър - винаги търсеше пасове вътре, често до Лалана, което го направи малко лесен за четене. Защити Робъртсън добре извън владението на топката и намери място вляво от наказателното поле, за да стреля широко с вероятно най-доброто усилие на Ливърпул през първия половин час, преди спокойно да преобразува дузпата. 5
Емре Джан – трябваше да покаже повече увереност на топката, особено когато Евертън падна на трето място в защита. Не би била най-голямата загуба, ако той се премести в Ювентус този месец. 4
Алекс Окслейд-Чембърлейн – отдели време, за да влезе в състезанието, но беше изключително впечатляващо през второто полувреме. Изиграхте умна топка, за да създадете шанс един на един, преди да поставите два точни ъгъла, един от които определи победителя. 8

Адам Лалана – се бори с физическата страна на играта, макар че в смисъл, който му беше от полза, когато спечели дузпата, тъй като премина твърде лесно. Попаднаха в добри позиции в последните етапи на първото полувреме. 5
Садио Мане – играе по-централно от обикновено, Сенегалският нападател беше малко алчен за владеене със спекулативен удар от разстояние, който премина доста над. Не тичаше толкова много, докато мястото не се отвори след почивката. 6
Роберто Фирмино – падна твърде дълбоко в централните зони, понякога по-близо до Джоел Матип, отколкото някой от централните защитници на Евертън. По-добре през второто полувреме, но имаше по-ползотворни мачове. 5

Жоржинио Вийналдум (на 70) – вкара Боласи в джоба и даде на Ливърпул известна увереност във владението, че са липсвали предварително. 7
Доминик Соланке (на 77) – не даде доста задържащите качества, които може да се очаква от голям мъж. 5
Трент Александър-Арнолд (на 77) – предложи малко по-голяма ширина на атака от Гомес. 6

The Toffees

Джордан Пикфорд - не можеше да направи нищо за дузпата на Милнър, но иначе не беше тестван през първото полувреме. С половин ръка се опита да пробие корнера, който доведе до победителя, и вместо това остави мрежата му неохранена. 3

Jonjoe Kenny – се състезава храбро през първото полувреме и от време на време преминаваше в обратен ред. Бореше се да се справя с Мане и другите след почивката, когато имаше повече място за покриване. 5
Фил Ягелка – „безопасността на първо място“ би описал точно първото му полувреме, но не и стрелбата му в 67-ата минута, за да изравни Сигурдсон. Частично виновно за победителя, но разумно представяне като цяло. 6
Мейсън Холгейт – нямаше късмет да допусне дузпата за откривателя, но имаше късмета да избегне наказанието, след като избута Фирмино малко след това. Не направи много грешно, в противен случай. 5
Куко Мартина – с десен крак, спомагателният ляв бек винаги трябваше да преминава вътре и понякога това пречеше на услугата, дадена на лявото крило. Евертън плаче за дългосрочен заместник на Лейтън Бейнс. 3

Джеймс Маккарти – се сблъска с много предизвикателства в началото и покри повече терен от партньора си през първото полувреме. Фитнесът остава проблем, но той може да бъде предимство за сините, когато се върне към своя пик. 5
Морган Шнайдерлин – показа някои хубави щрихи и изглежда се превръща в по-луксозен играч, отколкото мъжът за всички действия, който видяхме в Саутхемптън. Трябва да възвърне това присъствие на духа, за да се спусне и да защити централните защитници, което не видяхме в преходните фази на играта през второто полувреме. 4

Yannick Bolasie – влезе вдясно няколко пъти през първото полувреме, но не винаги успя да влезе от дясната страна на Робъртсън. Нуждае се от други бързи играчи наблизо, за да изтеглят маркери:идеята за него и Lookman от двете страни може да бъде примамлива. 4
Уейн Рууни – постави късно предизвикателство срещу Кан през първото полувреме, но не допринесе за напредъка толкова, колкото се очакваше. Съотборниците му се подобриха в негово отсъствие. 3
Gylfi Sigurdsson – проследен обратно, за да защити Мартина, но до голяма степен се бори нашироко поради липсата на приканващи възможности за пресичане. По-добре в заключителните етапи, когато се движеше централно, от която позиция той постави у дома нивелира. 6

Доминик Калвърт-Луин – помолен да преследва загубените каузи през по-голямата част от първото полувреме и стигна до няколко пропуснати топки. Показа умно движение през второто полувреме, за да избере въздушни дуели с крайните защитници, вместо централни защитници, но последният щрих го напусна. 4

Адемола Лукман (на 52) – изглеждаше ярко и продължи впечатляващо, навиване, за да настроите еквалайзера. 7
Умар Ниасе (на 82) – може да падне още по-надолу в реда на нападателите на Евертън след пристигането на Дженк Тосун. 5