Оценки на играчите на Бристол Роувърс 2-1 Плимут:Брилянтен Бодин

Гафни празнува откриването – plymouthherald.co.uk

казано просто, този мач изправи един отбор, който винаги е искал да атакува, и друг, който рядко го е правил. Първият беше Бристол Роувърс, който спечели с 2-1 благодарение на голове на Рори Гафни и Били Бодин. Второто полувреме обаче срещу Плимут Аргайл, които постигнаха целта си чрез Нейтън Блисет, беше по-нервен, отколкото може би трябваше да бъде.

Бристол Роувърс

Сам Слокомб - отблъсна воле на Блисет в началото на второто полувреме, но малко след това беше бит от нападателя. Иначе непроверено. 5

Джо Партингтън – вложете солидно, трудолюбиво представяне, напред, когато настъпят правилните моменти, ако не и проактивно. Трудно се справя с Wylde за 15-минутния период в началото на второто полувреме. 6
Том Локиър – се справи перфектно през по-голямата част от мача, но тогава неговият противников нападател беше изолиран. Той беше твърде статичен за гола и изглеждаше подозрителен в началото на второто полувреме, когато съотборниците му се нуждаеха най-много от него. 4
Райън Суини – можеше да бъде по-доминиращ на моменти, особено когато Роувърс бяха под напрежение в началото и в края на второто полувреме. Прилично разпространение обаче. 5
Лий Браун – стабилно изпълнение. Държеше Джървис тих през цялото време, но беше щастлив да остави Серкомб пред него да свърши атакуващата работа. 6

Chris Lines – запали напред ходовете на домакините с някои бягания от дълбоко, което позволи на предните трима да имат много владение в последната третина. 8
Liam Sercombe – предостави първия тест за Letheren с кърлинг, усилие с десен крак в началото, но той наистина излезе на преден план през второто полувреме и нямаше късмет да не добави към една асистенция. 8
Оли Кларк – подреди хлабавите топки в халфовата линия и направи простите неща добре. През последните 12 месеца се издигна добре до ниво Лига 1. 7
Били Бодин – отлично движение в джобове на пространството пред защитата. Вкара победителя, би могъл да добави още един, ако не беше съмнително съдийство и се наслаждаваше на свободата, която получи от играта в ролята на 10. 9

Елис Харисън – свързан превъзходно с Гафни и Бодин. Не беше най-безмилостният по отношение на завършването, но играеше с истинска енергия. 7
Рори Гафни - тичаше безкористно в широки зони и заслужаваше гола си, което означава, че сега има най-доброто съотношение голове към мач в Лига 1. 8

Том Никълс (на 69) – без сурово темпо, той изглеждаше гладен да покаже какво може да направи и удари гредата късно. 7
Доминик Телфорд (на 90+5)

Плимут Аргайл

Кайл Летерън – направи много добри спасявания и трябва да бъде приписван за поддържането на Плимут в играта до времето за контузия. 8

Гари Милър – затворен прекалено ревностно, може би поради липса на доверие в халфовете пред него, за да поставят удар. Въпреки че Милър разбираемо е приел критики – и изгонването на позиция ляв бек едва ли е идеално за десен бек – фокусът трябва да е за това, което не направиха халфовете пред него. 4
Райън Едуардс – удар и пропуск. Изглеждаше склонен към странна грешка, но също така спечели някои удари с глава под обсада на натиск. 6
Yann Songo’o – се справи добре през второто полувреме, предвид проверката, подложена на защитата. Изчисти един удар извън линията. 7
Гари Сойер – позиционирането му беше твърде тясно и използването на топката беше лошо. Изглеждаше ограничено. 4

Антони Шарчевич – изглеждаше по-удобно да върви напред за странния удар, но нямаше свободата да прави това в държаща роля, която не му подхождаше. Плимут трябваше да свали оковите от него, като използва естествен носител на топката. 3
Джейми Нес – почти не е поставял предизвикателство, понякога изглеждаше уплашен, което е почти непростимо за всяка позиция, камо ли дефанзивен халф. 2

Джейк Джървис – силата му сякаш държеше топката, което може би го прави по-подходящ да играе на върха. Липсваше темпо за широка роля. 3
Греъм Кери – изглеждаше добре в началото на двете полувремена, но твърде често беше напълно анонимен. За таланта, който притежава, той трябваше да повлияе повече на играта. 3
Грег Уайлд – когато му беше дадена топката, той причини проблеми при светкавици. Центриране за единствения шанс на Блисет за първото полувреме и беше от ключово значение за периода на натиск на Аргайл в началото на второто полувреме. 6

Нейтън Блисет – се бореше през по-голямата част от играта поради липсата на сервис. Когато получи подкрепата, от която се нуждаеше, той създаде всякакви проблеми и отбеляза впечатляващ удар, за да изравни. Нуждае се от близки до него полузащитници. 7

Якуб Соколик (на 69) - не направи никакви грешки, но липсваше по отношение на фитнес. 4
Дейвид Фокс (на 76) – помогна на Плимут да застане на преден крак с 10 мъже в контузия, но можеше да бъде изгонен за лошо предизвикателство. 6