Арсенал 4-3 Лестър Оценки на играчите:Героят Жиру

metro.co.uk

В това, което ще стане една от най-емблематичните игри в историята на английския футбол, Арсенал победи Лестър с 4-3 в първата вечер на сезона във Висшата лига. Как се справиха играчите от двата отбора? Ето нашите оценки.

Арсенал

Петр Чех – неговият спад в нивата на представяне продължи от миналия сезон. 35 и вече няма реакциите, които имаше преди. 3

Роб Холдинг – победен за темп от Варди всеки път, когато топката минаваше зад него. Има малко работа, за да оправдае шума, който го заобиколи в края на миналия сезон. 2
Начо Монреал – изглеждаше нервен, липса на височина и физически качества, за да бъде командващ централен защитник. 3
Sead Kolasinac – направи някои положителни приноси в атака и използва силата си за добър ефект. 7

Хектор Белерин – разтегна игра добре, но остави голяма разлика зад себе си, което изложи Холдинг срещу Варди. 5
Гранит Джака – направи няколко добри докосвания и получи две важни асистенции в заключителните етапи. Може да израсне в един от най-добрите централни халфове във висшата лига. 7
Мохамед Елнени – центрира топката за Лаказет, но изглеждаше малко бавно след почивката и беше правилно изгонен. 4
Алекс Окслейд-Чембърлейн – разтегната игра добре, особено когато е разположен вляво. На моменти през първото полувреме той беше принуден да върши твърде много работа сам. 6

Месут Йозил – виновен за забавяне на играта понякога през първото полувреме и изглеждаше незаинтересован на моменти. През второто полувреме стреля широко в задната греда. 4
Александър Лаказет – безмилостно отбеляза гола си във 2-ата минута и на моменти показа прекрасно темпо и работа с краката. Обнадеждаващ дебют. 7
Дани Уелбек – анонимен, разкриващ целта си, което беше един от най-лесните голове, които ще вкара. 5

Арън Рамзи (на 67) – инжектира движение и цел в халфовата линия на Арсенал, отбелязвайки решаващо изравняване, което промени динамиката на мача. 10
Оливие Жиру (на 67) – идеалният мъж срещу дълбоко лъжливо противопоставяне благодарение на неговата въздушна мощ. Отличен късен победител. 10
Тео Уолкът (на 75) – добави малко допълнително темпо към играта на Арсенал. 7

Лестър Сити

Каспер Шмайхел – направи няколко добри спасявания в началото на второто полувреме, но не успя да задържи артилеристите на разстояние. 4

Дани Симпсън – отстъпваше Чембърлейн и Колашинац през повечето време, отчасти поради липса на подкрепа пред него. 2
Уес Морган – неуспехът му да задържи Лаказет беше фактор зад първия и втория гол на Арсенал. Може да се окаже, че е изминал пътя си. 2
Хари Магуайър – впечатляващ за дългите периоди от първото полувреме. Можеше да е по-повелителен късно, но не толкова лош дебют, колкото може да предполага резултатът. 5
Кристиан Фукс – се радваше на положително първо полувреме, но се оказа изтласкан повече в последните етапи. 5

Рияд Марез – липсата му на ангажираност извън топката струваше на Лестър в защита. Освен неговия ъгъл за секундата на Варди, той не е осигурил качеството с топката, за да оправдае такова мързеливо поведение. 3
Уилфред Ндиди – покри много земя, но беше виновен за изключване в последните етапи. 5
Мати Джеймс – работи усилено и се придържа към задачата. Вероятно малко късмет да бъде свален. 6
Марк Олбрайтън – постави центриране, което доведе до изравняване и свърши полезна работа за покриване. Не е случайно, че най-здравият краен бек на Лестър имаше Олбрайтън пред себе си, а не Марез. 6

Шинджи Оказаки – отбеляза изравнителен гол и натисна ефективно. Лестър пропусна хитрата си позиционна игра, когато излезе. 8
Джейми Варди – остър като бръснач. Предизвиква всякакви проблеми на Holding чрез бяганията си по левия канал и напълно заслужи двата си гола. 9

Даниел Амарти (на 72) – пристигането му означаваше, че Лестър падна в черупката им и даде на Арсенал пространство да стреля. 4
Келечи Ихеаначо (на 82) – липсваше упоритостта и тактическата интелигентност, за да изпълни неотложната роля на Оказаки, което беше това, което Лестър имаше нужда от притежание. 4