Арсенал 3-3 Ливърпул Рейтинг на играчите:Прекрасен Уилшър

Фирмино уволнява нивото на червените – bbc.co.uk

Арсенал завърши наравно 3-3 с Ливърпул в петък вечерта в увлекателен мач в Северен Лондон. Ето нашите оценки на играчите.

Арсенал

Петр Чех – вероятно е виновен за откриващия гол и определено е виновен за втория гол, и двамата се движат над него. Никъде близо до нивото на топ вратари в Англия. 1

Хектор Белерин – бори се да се бори с първото полувреме на Робъртсън. Имаше повече собствен път срещу шотландците през второто полувреме, когато направи безброй набези напред, направи едно добре преценено центриране към задната греда за гола на Санчес. 6
Лоран Косчелни – доминира Фирмино в началото, но се подхлъзна, за да позволи откъсване в средата на първото полувреме и изглежда загуби увереност оттам. Отклони топката към Коутиньо за отваряне и имаше грешка в много случаи. 1
Начо Монреал – получи контузия на 35 минути и след това беше отстранен на почивката, но не се утвърди като доминиращ централен защитник. Може да не му отива да играе в централен дует. 2
Ейнсли Мейтланд-Найлс – загуби Фирмино на задната греда няколко пъти през първото полувреме и беше хванат твърде далеч на терена за откривател. Все пак имаше много енергия и можеше да се използва по-добре по-нагоре по терена. 3

Гранит Джака – имаше тенденция да се изключва в защита в ключови моменти и не предлагаше достатъчно качество на владението, за да компенсира това. Възнаграден за това, че имаше дързостта да стреля с вратата си, но не беше точно перфектно попадение. 3
Джак Уилшър – изглеждаше пълен с енергия, обвързана игра добре и беше един от малкото играчи, които правеха прикриващи бягания. Всичко хубаво, което се случи в халфовата линия на Арсенал, дойде през Уилшър. 8

Алекс Ивоби – желаещ притискач, често си разменят местата със Санчес. Безкористно владее и пусна топката за вратата на Джака, без непременно да запали света. 5
Месут Йозил – навлезе в някои добри области рано, преди да премине в по-дълбока роля, където дърпа конците, като се оказа способен в тази роля за Германия. Комбиниран превъзходно с Lacazette за третия. 7
Алексис Санчес – се бореше да надвие Гомес през първото полувреме. Направи това за първия гол със своя заден стълб, но не беше основно влияние зад трите гола на Арсенал. 6

Александър Лаказет – изпитваше затруднения през първото полувреме, но никога не губи апетита си и изигра отличен бекхил на Йозил за третия гол. Човек получава усещането, че иска да бъде в клуба, което не е съвсем там със Санчес. 7

Шкодран Мустафи (на 45) – изглежда различен играч от централния защитник, който доминираше в дербито на Северен Лондон. 2
Дани Уелбек (на 78) – не предложи твърде много, когато влезе. 4
Тео Уолкът (на 87) - не беше на терена достатъчно дълго, за да окаже влияние. 5

Ливърпул

Симон Миньоле – направи истински хеш от удара на Гранит Джака и падна твърде бързо за третия гол. Ливърпул има голяма нужда от вратар, който може да ги спаси по време на лепкавите магии. 1

Джо Гомес – до голяма степен победи Алексис Санчес през първото полувреме, но наивното позициониране в отбрана след почивката го направи победен за гола на чилиеца. 4
Рагнар Клаван – разпадна се за това 10-минутно заклинание след втория гол, като че ли губи ориентацията си. Трудно е да си го представим да играе в защита, която сериозно предизвиква титлата. 3
Деян Ловрен – получи критика след този мач и може да се разбере защо – той има навика да се самоизгаря, когато е най-необходим. 3
Андрю Робъртсън – направи няколко мощни серии през първото полувреме, но беше изтласкан повече след интервала. Може би най-добрият играч в задните четири. 5

Джордан Хендерсън – излетя контузен след 10 минути, но се бореше с интензивността на играта за краткото си време на терена. 4
Емре Джан – нямаше най-голямо влияние върху играта. По-добрите моменти на Ливърпул идваха чрез опростени топки по каналите, вместо прецизна игра от Can. това каза, Германецът наистина асистира за изравняването на Фирмино. 4
Филипе Коутиньо – тихо в началото, но изглежда се подобри, когато премина вдясно след контузията на Хендерсън. Вкара лупинг с глава за отваряне и изигра няколко хубави паса през първото полувреме. 8

Садио Мане – винаги заплаха на тезгяха, но малко егоистичен на моменти и донякъде липсва продукт. Изстреля един удар с ножица над гредата точно преди почивката и е под въпрос дали е бил пряко замесен в някой от головете. 6
Роберто Фирмино – показа страхотна работа, асистира на Салах и вкарва третия. На хартия фалшива деветка, но често падаща по-дълбоко от Салах и Мане, поради контраатакуващите качества на дуото. 8
Мохамед Салах – най-добрият атакуващ играч на терена. Не само движението му беше изключително бързо, също беше много умно, изтегляне на маркери. Напълно заслужено с двата си гола. 9

Джеймс Милнър (на 13) – изигра няколко добри топки отгоре, които доведоха до първия и втория гол и даде на халфовата линия добър баланс, когато влезе. 7