Шеф Юнайтед 1-4 Лестър Оценки на играчите:Улоа подценява?

Слимани празнува – leicestermercury.co.uk

Клинична демонстрация от второто полувреме видя, че Лестър Сити премина в третия кръг на Купата на лигата с победа с 4-1 над Шефилд Юнайтед. Как се оцениха играчите от двата отбора? Ето нашата присъда.

Шефилд Юнайтед

Джейк Истууд – имаше само един удар към целта през първото полувреме. Направих добро спасяване от Грей, но това беше по средата на 15-минутния троен залп от второто полувреме от Лисиците. 4

Джордж Балдок – направи няколко прилични атакуващи серии, но липсата му на отбранително съзнание беше проблем. Остана безнаказано през първото полувреме поради разточителния удар на Лестър, но скоро го накараха да плати, че не си е научил уроците. 3
Кейрън Фрийман – направи няколко добри припокриващи се бягания, комбинирайки с Балдок, сякаш е друг десен бек. Може би това направи хората на Уайлдър уязвими за отцепване. 4
Джейк Райт – блокира удара на Кинг в солидно първо полувреме, но скоро страда от липса на защита в средата на терена. 3
Джак О’Конъл – пропусна един или два паса през първото полувреме и по-късно се мъчеше да поддържа темпото на мачовете. Може би е по-подходящ за контролирани изпълнения, където има повече време на топката, както видяхме срещу Барнсли. 4
Даниел Лафърти – неговите набези бяха от ключово значение за по-добрите ходове на Шефилд Юнайтед през първото полувреме, но не успя да се наложи по същия начин след почивката. 4

Самир Карутърс – през първото полувреме, той не се плаши от предизвикателствата и имаше един приличен удар от обхват. Играта го заобиколи след почивката, въпреки това. 4
Джон Лундстрам – не може да контролира игрите по обичайния си начин, отчасти поради естеството на конкурса. Джон Флек трябва да запази мястото си на това доказателство. 3
Дейвид Брукс – показа енергия и младежко изобилие, помага за предизвикване на полусъбитие през последните 10 минути. Може да подобри малко техниката си, все пак. 6

Каолан Лавъри – отбеляза утешителния гол, макар че е спорно дали е имал намерение да стреля. Дотогава той не можеше да влезе съвсем в играта, не е подпомогнат от липсата му на темпо и сила. 3
Чед Евънс – не задържа топката достатъчно дълго, за да позволи на халфовете да се доближат до него. Изграбен от единствения шанс, който получи през първото полувреме. 3

Били Шарп (на 62) – неговата прекалено ревностна преса, когато влезе за първи път, не беше в унисон с неговите съотборници и Лестър използва пропуските в резултат за своя втори. 4
Крис Башам (на 68) – имаше трудно време, едно бягство в стил Франко Барези. 4
Пол Кутс (на 68) – отвори нещата за Шефилд Юнайтед с умното си движение и остри пасове. 6

Лестър Сити

Бен Хамер – много изстрели бяха право в него. по ирония на съдбата целта и повечето опитни усилия, пред които е изправен, не са били предназначени да бъдат удар. Той ще бъде разочарован да не запази чист лист. 5

Даниел Амарти – се бореше да отстрани лявата заплаха на Шефилд Юнайтед през първото полувреме, но изглеждаше по-солиден през второто, когато преминаването му също се подобри. 6
Хари Магуайър – типично композирана изява от централния защитник след завръщането му в родината си. Получи приема, който заслужаваше при излитане. 8
Кристиан Фукс – приспособи се плавно към ролята на централен защитник и се представи добре срещу Евънс през първия час. 7
Бен Чилуел – някои разпадащи белите дробове бягания го караха да се премести в последната третина по различни поводи. Имаше обаче признаци, че неговите защитни несъвършенства остават и могат да бъдат подложени на по-внимателен контрол срещу по-висококачествена опозиция. 5

Ахмед Муса – през първото полувреме направи няколко добри бягания благодарение на темпото си, но почти винаги бяха разочаровани от лошото му първо докосване. Той обаче не загуби дух и заслужи гола си в края на подобреното второ полувреме. 6
Уилфред Ндиди – се справи добре, за да запази капака на халфовата линия през по-голямата част от мача, въпреки пространството между предните четири и задните четири. Бързото му затваряне помогна да се изкриви последната топка на Шефилд Юнайтед и може би не е пълно съвпадение, че Лестър беше под натиск, след като напусна терена. 8
Анди Кинг – беше заобиколен за кратко време в средата на първото полувреме, но постоянно се подобряваше и изигра отличен пас отзад за Слимани, за да вкара втория гол. 7
Демарай Грей – винаги гледаше да се доближи до други нападатели и да влезе между линиите с ярките си бягания. Крайният му продукт беше ограничен през първото полувреме, но скоро той повиши скоростта в това отношение. 8

Ислам Слимани – изпадаше в халфовата линия на моменти и свързваше играта добре. Вкара секундата на Лестър и можеше да грабне хеттрик, ако не беше офсайд флаг. 9
Леонардо Улоа – не получава достатъчно кредит за представянето си през второто полувреме. Изигра пас на Кросфийлд за откривател на Грей, след това спечели въздушната топка, която позволи на Кинг да играе в Slimani и беше там, правейки примамка за последните два гола. Подценен дисплей. 8

Нампалис Менди (на 77) – изглеждаше малко ръждясал – пристигането му може да има нещо общо с късното рали на домакините. 4
Джош Найт (на 81) – направи изключителен блок в заключителните етапи, който отказа на Блейдс да ударят в целта. 6