Милуол 2-0 Бирмингам Четири неща:Лайънс надминава блус

Морисън и Уолъс празнуват – bbc.co.uk

Автогол на Максим Колин и удар на Райън Тънниклиф помогнаха на Милуол да спечели заслужена победа с 2:0 над Бирмингам в събота вечерта. Ето четири точки за разговор от играта.

Силно начало на лъвовете

Отборът на Нийл Харис натисна добре в началото и изглеждаше опасно в преходните фази на играта, с Марк Робъртс, наред с други, виновен за раздаване на топката в опасни зони. Домакините попаднаха на няколко отлични позиции, но първоначално, липсваше крайният продукт, необходим, за да се възползват максимално от тях. В един от многото полушансове, Ейдън О’Брайън метна топката над гредата след нокдаун на Джейк Купър в 17-та минута.

Големият шанс на Васъл

Бирмингам не предлага почти нищо за напред, но играта можеше да се развие по различен начин, ако Исак Васъл използваше най-добрия си шанс. Бившият нападател на Лутън беше изигран към вратата от Дейвид Дейвис моменти преди полувремето, но не можа да се ориентира точно от тесен ъгъл и го плъзна широко.

Милуол имаше план Б

Основното съмнение на този блог относно Милуол преди този сезон не беше дали те ще имат необходимите бойни качества – Харис и феновете не биха приели нищо по-малко. По-скоро, дали са имали тактическата вариация да се състезават в модернизиращо първенство, разчитайки като атакуваща заплаха на въздушното майсторство на Стив Морисън в Лига Първа. Морисън беше отличен, силните му моменти във второто полувреме са ключови за началото, който беше по невнимание почукан от Колин, а съотборниците на ветерана не се срамуваха да използват силните му страни. Те също играеха контролирано, владее футбол след почивката и изглежда по-технически сигурен екип. Том Елиът изглеждаше блестящ, след като замени Морисън и когато ударът му в 76-та минута беше отблъснат от Томаш Кушчак, Тънниклиф се прибра вкъщи.

Бирмингам нямаше план А

Статутната защита на гостите за този втори гол олицетворяваше представянето им. Защитниците често изчистваха линиите си, но тогава халфовете и нападателите бяха твърде бавни, за да окажат натиск във второстепенните фази на играта, оставяйки на халфовата линия на Милуол твърде много време на топката. Докато лъвовете преминаха качествено през това второ полувреме, Сините бяха твърде немарливи в владението и пропиляха много възможности за пробив. Те не могат да имат оплаквания от поражението.