Бирмингам 2-1 Бристол Сити:Робинс няма късмет

Пакет в притежание – bcfc.co.uk

Бирмингам Сити спечели първите си три точки за сезона благодарение на леко случайната победа с 2-1 над Бристол Сити. Ето нашите пет точки за разговор от играта.

Гладкият футбол на Робинс

Подаването и движението на Бристол Сити през първото полувреме бяха изключителни. Марлон Пак ръководеше шоуто с несравнимото си усещане за това кога да играе с топката на кратко и кога да я играе отзад. Неговият партньор в халфовата линия, Кори Смит, осигури простота и баланс, докато централните защитници Бейли Райт и Йенс Хегелер държаха добре позициите си. широките мъже, Джош Браунхил и Джейми Патерсън, изрежете вътре, за да поддържате натиска в централните зони и да гарантирате, че Робинс винаги взимат втори топки. Атакуващият полузащитник Боби Рийд намери много добри позиции зад халфовата линия на Бирмингам и откри резултата от близко разстояние още в първата минута.

Пропуски в халфовата линия на Бирмингам

Някои поставиха под въпрос желанието на Бирмингам през това първо полувреме, но може би проблемите им бяха по-скоро свързани с липсата на тактическо съзнание. Халфовете Cheikh N’Doye и Craig Gardner натискаха индивидуално и спорадично, което улеснява опонентите им да играят в последната третина. В резултат на неуспех при натискане по-нагоре на терена, играчите не бяха склонни да се затворят в защитната трета от страх. Следователно Робинс имаха много неоспорими шансове за стрелба и нападателят Фамара Диеду, подписването им, често е възпрепятстван от последните блокове от властния Майкъл Морисън.

Подписва ключа

Голяма част от горното се промени през второто полувреме, след като Хари Реднап изведе Пол Робинсън и Майкел Кифтенбелд в интервала. Бирмингам изглеждаше по-силен с трима централни халфове, които всички имаха лиценза да пресират отвъд половината линия, знаейки, че зад тях има прикритие. Упоритостта на Кифтенбелд означаваше, че Пак имаше много по-малко време на топката, отколкото през първото полувреме и по този начин, Бристол Сити загуби предишния си ритъм.

Късна драма

Жак Магома, един от малкото, които показват проблясъци на темпото през първото полувреме, доведоха до победен момент в 74-та минута. Той отряза вътре отляво, победи двама защитници, преди да пробие топката в долния десен ъгъл. Седем минути по-късно, Кифтенбелд беше изгонен заради късното си предизвикателство, което означава финал с гръб към стената. Гарднър блокира усилията на Diedhou, докато Рийд удари външната страна на гредата с минута нормално време до края, но сините удържаха.

в обобщение

Бристол Сити заслужаваше поне точка за доминацията си през първото полувреме. Те все още се доближаваха понякога през второто полувреме, дори ако са намерили живота по-труден. Реднап трябва да бъде заслуга за вдъхновените му разговори на полувремето в отбора и смените, при които сините станаха по-организирани, но той ще види много място за подобрение.