QPR 1-2 Fulham Six Things:шансове в изобилие

Фредерикс открива началото – bbc.co.uk

Ако QPR и Фулъм бяха по-безмилостни пред вратата, потенциално бихме могли да говорим за един от най-резултатните мачове от второто ниво досега, вместо това, което изглеждаше на хартия като обикновена победа с 2-1 за гостите. Това се случи благодарение на голове на Райън Фредерикс и Стефан Йохансен, въпреки че ударът на Конър Уошингтън по време на контузия предизвика късен страх. Ето шест точки за разговор от мача.

Ярък старт на QPR

Футболът на домакините включва използването на физическото състояние на Idrissa Sylla, като го включва рано, преди да привлече халфовете в игра. Този план работи добре в началото с добре харесвания Люк Фрийман, не е изненадващо най-живият изпълнител на Rs. Той видя удар от седмата минута от границата на наказателното поле, отразен встрани, след това седем минути по-късно, бившият мъж от Бристол Сити се комбинира с Масимо Луонго, за да намери Павел Всолек в района, но полякът прокара удара си встрани.

Халфът на Фулъм

Мачът представляваше сблъсък на силата и страстта на QPR срещу притежанието и силата на Фулъм. Докато халфовете Йохансен и Оливър Норууд излязоха на преден план, така направи и гостуващата страна, който можеше да продължи в рамките на първия половин час, ако имаше малко повече последен трети разрез, по-специално от нападателя Руи Фонте. Десният бек Райън Фредерикс, който блокира удара на Джейк Бидуел в 29-ата минута, беше движеща сила за Cottagers, показвайки увереността или да атакувате фланга, или да прорязвате вътре, в зависимост от това къде се е отворило пространството. Той заслужаваше да отбележи началото в 37-та минута, дори ако дойде чрез жестоко отклонение на Джак Робинсън.

Обърнати крайни защитници

Точно както Фредерикс създаде проблеми с нарязването отдясно през първото полувреме, Райън Сесеньон направи същото отляво във втория период. На два пъти в петминутно заклинание, Сесеньон направи стрела от лявото крило, бек, за да срещне центриране отдясно на близката греда. Дори и да не успя да отбележи гол и в двата случая, плавността на движението му обобщава свободата, с която играе за Cottagers, които имаха много откъсвания след интервала. Видяхме смесени две минути за Фонте, който нанесе удар от лошо място, след като резервният Неескенс Кебано беше спънат от Джоел Линч, но след това подсили Йохансен, за да отбележи впечатляващ удар, който изглежда донесе победа.

Късна драма

Енергиен QPR, въпреки че мислеше другояче, както и деветте минути прекъсване, две минути, в които влиятелният Мат Смит събори топката за неговия колега-заместник Конър Уошингтън, за да го забие. Смит направи огромно влияние от пейката, се насочва към една от многото точни доставки от Фрийман. Използването на топката от Фулъм в тези заключителни етапи беше паникьосано, като Ибрахима Сисе заменя Фонте, за да означава работа по затваряне на магазина. Това беше завършено, когато Сесеньон и Томаш Калас комбинираха, за да изчистят топката от линията в заключителните етапи, но пътят можеше да е по-гладък.

Няма пура за QPR

Отборът на Иън Холоуей показа представяне, което им показа както най-лошото, така и най-доброто. На Rs им липсва тактическата вариация, за да се предизвикателство за плейофите, с толкова много страни с по-голям бюджет, пълни с качество пред тях. Въпреки това, духът, който показаха, за да се борят в надпреварата при 2-0 надолу, предполага, че няма да имат никакви проблеми през този сезон, или.

Психологически тласък е жизненоважен за Фулъм

Котиджърс допуснаха много скъпи късни голове напоследък, често поради трудности при поддържането на високоинтензивния футбол, който играят през голяма част от мачовете си. Тези проблеми отново бяха показани в заключителните етапи, но фактът, че удържаха, е огромен, както по психологически, така и по математически причини. Тази вечер беше основно добро представяне, но също така ги научи на друг урок:трябва да управляват по-добре игрите – и да убиват отбори, докато футболът тече.