Челси 1-0 Ман Юнайтед Оценки на играчите:Спасяването на Куртоа е надценено

Канте празнува победителя – sportinglife.com

Уволнението на Андер Ерера през първото полувреме и голът на Н'Голо Канте във второто полувреме доведоха Челси до полуфиналите на ФА Къп с победа с 1:0 над Манчестър Юнайтед – но как се оцениха играчите и на двата отбора?

Челси

Тибо Куртоа – единственото му спасяване беше от Рашфорд, за което му се отдава твърде голяма заслуга. Направи се голям един на един, но ако не беше спасил удара, удари много в близост до него, щяха да бъдат зададени въпроси. 5

Сезар Аспиликуета – нямаше хладнокръвие през първото полувреме и не успя да вкара топката в Мозес. Рядко се тества в отбранителен смисъл. 6
Дейвид Луис - даде топката за второто полувреме шанс на Рашфорд един към един, но иначе командваше на централния защитник. 7
Гари Кейхил – една или две грешки, когато Рашфорд загуби през първото полувреме и можеше да устои по-добре за шанса на младежа през второто полувреме. 5

Виктор Моузес – тих в атакуващ смисъл, маркирани от играта от Йънг на моменти. Никога не позволявайте на крилото да застане отзад и търпеливото изследване на Челси не изискваше обичайните атакуващи удари на Мозес. 6
Н’Голо Канте – завършен типично упорита игра с не толкова типичен победител от второто полувреме – сладък, поставено усилие от обхват. 8
Неманя Матич – смесеното му представяне през първото полувреме даде тежест на идеята, че Фабрегас е имал късмет да бъде изпуснат. Продължава да стреля от съмнителни зони. 5
Маркос Алонсо - не продължи много напред и беше притиснат от по-атлетичната Валенсия. 4

Уилиан – не осигури същото темпо като Педро през първото полувреме, но оживя след почивката и моментната му снимка наложи добро спасяване от Де Хеа. 7
Диего Коста – изолиран през по-голямата част от първото полувреме. Не можа да се свърже с центъра на Уилиан и се насочи от близкия ъгъл на стълба. 6
Еден Азар - най-голямата заплаха за Челси, пренасяйки отбора напред на моменти през първото полувреме. Направи фалове, включително червения картон на Ерера и създаде дупки с една ръка. 8

Сеск Фабрегас (на 81)
Кърт Зума (на 89)
Мичи Батшуай (на 90+4)

Манчестър Юнайтед

Давид Де Хеа – няколко ключови спасявания от Азар и Кейхил през първото полувреме, тогава беше още по-зает след почивката. 8

Фил Джоунс – много предизвикателства срещу Азар, но направи добра последна защита през второто полувреме. 6
Крис Смолинг – даде топката на Азар в опасна зона в 15 минути, но след това, той направи някои важни блокове. 7
Маркос Рохо – късметлия, че не беше резервиран, но неговата защитна агресия беше голяма част от причината Червените дяволи да не изостанаха още повече. 8
Матео Дармиан – стабилно първо полувреме и ефективно предпази срещу едно откъсване на Челси през второто полувреме. 6

Антонио Валенсия – демонстрира страхотен атлетизъм през цялото време, включително едно разбиване на белите дробове на 40 ярда, за да изчистите противников кръст. Докосване ограничено от техническа страна. 5
Андер Ерера – раздаде твърде много глупави фалове, което в крайна сметка коства него и екипа. 2
Пол Погба – една отлична топка отгоре за Рашфорд беше единственият му добър момент. Не показа достатъчно качество при владеене, за да компенсира липсата на съзнание за защита, което го направи неподходящ за халфова линия с двама души. 3
Ашли Йънг – винаги се изправяше на десния си крак, въпреки че играеше отляво. Работи усилено, но беше разточителен от постановките и уморен в последните етапи. 4

Хенрих Мхитарян – работи усилено и оттеглянето му в 35-та минута беше продиктувано от обстоятелствата, а не изпълнение. 6
Маркъс Рашфорд – натисна в точните моменти и създаде проблеми с темпото си. Въпреки това, последният му щрих му избяга, когато се изправи един срещу един през второто полувреме. 5

Маруан Фелайни (на 37) – изглеждаше в тон в защита и изпълняваше инструкциите си безпроблемно. Не е универсално оценен от човек, може да разбере защо Моуриньо е фен. 7