Рейтинг на играчите на Ливърпул 0-1 Саутхемптън:Превъзходен Стивънс

Лонг го урежда късно – bbc.co.uk

Силната демонстрация в защита помогна на Саутхемптън да победи с 1-0 на Анфийлд, завършвайки обща победа с 2-0 над едноизмерен отбор на Ливърпул. Светците стигнаха до Уембли – но кои играчи се откроиха?

Ливърпул

Лорис Кариус – едно решаващо спасяване на Тадич. Не можеше да бъде виновен твърде много за гола. 6

Трент Александър-Арнолд – често хващан от темпото на Редмънд през първото полувреме и му липсваше увереност в играта си напред. 2
Джоел Матип – използваше физическите си способности за добър ефект на моменти. Спря Лонг да владее владението си през второто полувреме до гола му за контузия, което се свеждаше до неизбежни пропуски, а не до грешки на централния бек. 7
Деян Ловрен – той често натискаше в противниковата половина, която имаше своите рискове, но си струваше да се направи в опит да се поддържа натиск. Критиката към Ловрен само за представянето тази вечер е крайно несправедлива. 7
Джеймс Милнър – в този тип игра, Крайните защитници на Ливърпул трябваше да допринесат в атака. Някои печални доставки от ситуации на мъртва топка и в открита игра. Може би не е случайно, че най-добрият кръст на десния футър за вечерта дойде, когато той беше отдясно. 2

Емре Джан – малко прилична прикриваща работа, но минаваше странично през по-голямата част от първото полувреме и нямаше увереност във владението. По-приключенски след почивката с няколко топки над топката и удар, който Форстър едва не преля над линията. 4
Джордан Хендерсън – състезателен извън владение, неговият един принос за атака идва във второто полувреме центриране за Стъридж. Проблемът не беше, че Кан или Хендерсън играха зле, но че ролите, които изпълняваха, бяха твърде сходни. 5
Адам Лалана – спечели топката в противниковата половина няколко пъти. Не в най-добрите си творчески способности, но откри някои прилични позиции в период малко след интервала. 4
Филипе Коутиньо – един от малкото, които промениха темпото и посоката на игра през първото полувреме с търсене на пасове, които не се възползваха от Стъридж и Фирмино. Трябваше да осъществи контакт с центрирането на втория полувреме. 5

Роберто Фирмино – анонимен за голяма част от състезанието. Ливърпул разчита на него, за да произведе повече качество в последната третина. 3
Даниел Стъридж – затвори противниковата защита в тактически смисъл, все пак липсваше допълнителното темпо и захапката, за да спечели топката и наистина да предизвика страх. Когато дойдоха неговите два големи шанса, той ги отхвърли. 3

Divock Origi (на 78) – имаше ограничено въздействие, въпреки че можеше да спечели дузпа срещу Стивънс. 4
Джорджинио Вийналдум (на 87)

Саутхемптън

Фрейзър Форстър – направи страхотно спасяване от „себе си“. Изглеждаше, че е прехвърлил далечния удар на Кан над линията, но изви ръката си по начин, който загреба топката както далеч от вратата, така и над дебнещата се глава на Стъридж. 6

Cédric Soares – не успя да продължи с редовността, която направи срещу Лестър и рядко беше тестван в защита от Милнър или нападател на Ливърпул. 5
Мая Йошида – можеше да спечели дузпа през първото полувреме, но не претендира. Защитен с голяма интелигентност. 8
Джак Стивънс – направи извисяващи се защитни хедъри и въпреки ограничения опит, се състезаваха отлично с едни от най-добрите нападатели наоколо. 9
Райън Бертранд – подкрепи Редмънд добре през първото полувреме с някои впечатляващи припокриващи се серии, които намаляват редовно през второто полувреме поради приоритети в отбрана. 8

Ориол Ромеу – в най-добрия си вид. Перфектната комбинация от агресия и тактическа интелигентност. Подобно на неговите партньори, той беше принуден още повече назад през второто полувреме, когато Ливърпул приложи натиска. 7
Джеймс Уорд-Проуз – дисциплиниран, но никога не се оттегля. Не е случайно, че най-доброто петминутно заклинание на Ливърпул дойде точно след като той напусна терена. 8
Стивън Дейвис – натиснат изненадващо високо на терена, особено в последните етапи на първото полувреме. Изстреля топката над гредата от отдръпването на Редмънд. 7

Душан Тадич – не предложи същото темп на гишето като Редмънд, което означава, че Саутхемптън рядко използваше своята страна на терена. Принудително добро спасяване от Кариус. 3
Нейтън Редмънд – използва темпото си, за да надскочи Александър-Арнолд многократно през първото полувреме, преди да пробие от по-централни позиции по-късно. Показа добра интелигентност, за да създаде две добри положения през първото полувреме в рамките на три минути. 9
Джей Родригес – отстранен след тихо първо полувреме. 4

Шейн Лонг (на 45) – Матип и Ловрен го доминираха до гола му след контузията, който постави играта в легло. 5
Pierre-Emile Hojbjerg (на 59) – често типът, който диктува играта от средата на терена. Може би не е неговата игра. 4
Джош Симс (на 81) използва темпото си, за да се противопостави с криволичещо бягане в последните етапи и настрои Лонг. 7