Оценки на играчите на Блекпул 2-1 Ексетър:похвала за Потс

Тейлър и Алдред вдигат трофея – bbc.co.uk

Блекпул се завръща в Лига 1 след победа с 2-1 във финалния плейоф над Ексетър, с Марк Кълън и Брад Потс, които комбинират и двата гола. Как се оцениха играчите от двата отбора.

Блекпул

Сам Слокомб – не беше тестван толкова, колкото трябваше да бъде, само срещу два изстрела в целта, но се спусна добре, за да спре Уоткинс рано. Три промоции в първите му три клуба сега. 5

Уил Аймсън – малко плах през първото полувреме, но беше много подобрен след почивката. 6
Том Алдред – не желае да атакува топката в полето си и рано стана ясно, че вечерта му ще бъде прекъсната. 4
Кларк Робъртсън - не остави почва след себе си, но това понякога му позволяваше да бъде доминиран във въздуха от Уилър. 5

Келвин Мелър – нямаше много шансове да покаже добре познатите си атакуващи качества, но направи няколко добри засечки. 5
Джак Пейн – падна твърде дълбоко на моменти през първото полувреме, но някои от далечните му пасове бяха отлични. 6
Нийл Данс - повиши ниво, след като свали капитанската лента от контузения Алдред и поведе халфовата линия през второто полувреме. 8
Брад Потс – отбеляза началото и асистира на победителя. Имаше тих период през първото полувреме, но когато игра добре, така и Блекпул. 8
Колин Даниел – не е естествен ляв бек, имаше неудобни моменти, когато Блекпул премина към защита от четирима души и имаше частична вина за гола. Изглеждаше по-удобно през второто полувреме. 5

Марк Кълън – страхотно задържане на вратата на Потс и показа добро движение за своя собствен. Подобно на полуфинала, той излезе козове в ключови моменти. 8
Кайл Васъл – не винаги можеше да издържи ранния си пресинг, но предложи добър аут през второто полувреме и имаше ръка в победителя. 6

Брайт Осави-Самюел (на 31) – беше ключов за управлението на играта на Блекпул през второто полувреме. Той пренесе топката нагоре по терена и спечели свободни удари. 8
Иън Блек (на 62) – свърши страхотна работа, като подреди нещата в халфовата линия и принуди Ексетър настрани. 8
Джордан Флорес (на 75) N/A

Ексетър Сити

Кристи Пим – първият гол беше добре поставен, но имаше малка сила и той може би се ангажира твърде рано за втория. Осуетява Васъл късно. 3

Джак Стейси – няколко нарастващи бягания, но на моменти беше лек обрив и Ексетър изглеждаше крехък отдясно. Повече у дома по-нагоре по терена. 4
Трой Браун – разпределението можеше да е по-добро през първото полувреме и се бореше да се справи с Кълън в ключови моменти. 4
Джордан Мур-Тейлър – няма липса на страст, но беше изтеглен от зоната си от Васъл за победител. 5
Крейг Уудман – няколко отлични топки за кръстосване на Уилър, две от които водят до по-добри отвори на Exeter, включително еквалайзера. Нещастно да бъде свален. 7

Джейк Тейлър – Изглеждаше спокоен на топката и впечатлен през първото полувреме. Трябваше да бъдем по-изобретателни след почивката. 5
Лойд Джеймс – предложи баланс, но изигра едно твърде много пасове встрани и назад, което наруши ритъма. 4
Райън Харли – влезе в добри зони през първото полувреме и направи няколко прилични усилия. По-късно влиянието му намаля, но беше един от по-добрите играчи. 6

Дейвид Уилър – силен във въздуха, въпреки че е 5’11”. Вкара изравнителен гол и беше в основата на най-добрата атака на Ексетър. 7
Оли Уоткинс – представляваше заплаха през първото полувреме с умните си бягания и форсира добро спасяване от Слокомб. Гладни за обслужване през второто полувреме. 6
Джоел Грант – оттеглен в началото на второто полувреме и беше анонимен през 57-те минути, през които беше на терена. 3

Рубен Рийд (на 57) – не предложи физическостта, за да позволи на Ексетър да отиде директно.
Пиърс Суини (на 58) – не направи много погрешно. Част от ефективно задна две, когато Ексетър трябваше да преследва играта.
Лий Холмс (на 71) – не даде вдъхновението, което Ексетър търсеше.