Арсенал 2-1 Рейтинг на играчите на Челси:Супер Санчес

Слава на артилеристите – bbc.co.uk

След бурна кампания, Арсенал спечели третата си ФА Къп за четири години благодарение на победата с 2-1 над шампиона на Висшата лига Челси. Но как се оцениха играчите от двата отбора?

Арсенал

Давид Оспина – направи няколко добри спирания през второто полувреме и смел блок на Коста преди интервала. Трябваше да реагира по-бързо на изравняването на бразилеца, който бавно се отклони покрай него. 5

Роб Холдинг – оставете Коста да вземе гол от него за един шанс за първото полувреме, получи жълт картон за предизвикателство срещу него и може би щеше да се справи по-добре за гола. Напоследък играе по-добре. 5
Per Mertesacker – За човек, който не е започнал състезателна игра от 13 месеца, това беше забележителен дисплей. Последните блокове на германеца бяха ключови за Арсенал да отблъсне Челси в началото на второто полувреме. 9
Начо Монреал – направи няколко навременни прехващания. Ролята на левия централен бек му подхожда повече от ролята на краен бек, където трябва да покрие повече земя. 8

Хектор Белерин – работи усилено, за да откаже пространството на Хазард. Тества веднъж Куртоа и стреля отблизо на почивката късно. 6
Гранит Джака – взе втори топки за забавление в първите 20 минути и се състезава добре. Взе жълт картон. 7
Аарън Рамзи – удари дограмата, отбеляза победител и подкрепи добре атаките. Някои от позиционирането му през второто полувреме можеше да са по-добри. 7
Алекс Окслейд-Чембърлейн – изглеждаше блестящо в началото. Искаше да пробие вътре, вместо да атакува линията, но беше стабилен в отбрана и се адаптираше възхитително към непозната роля на ляв бек. 6

Месут Йозил – показа добро движение заедно с обичайната си креативност. Можеше да вкара един на един, удари стълба и също свърши мръсната работа. 8
Дани Уелбек – управляваше каналите, спечели фаулове и даде възможност на Арсенал. Крайният продукт можеше да бъде по-добър и той трябваше да изпълни един малък шанс на Рамзи. 7
Алексис Санчес – вкара началото, направи хитро бягане отляво и създаде проблеми на Мойсей. Винаги караше Арсенал напред. 9

Оливие Жиру (на 78) – направи прекрасен кръст за победителя на Рамзи. 7
Франсис Кокелен (на 83)
Мохамед Елнени (на 90+3)

Челси

Тибо Куртоа – Не беше виновен за нито един от двата гола и се справи добре, за да отблъсне удара на Джака. 6

Сезар Аспиликуета – нямаше обичайната си увереност във владението през първото полувреме. Бореше се да се справи с темпото на Арсенал. 3
Давид Луис – лошо разпределение през първото полувреме и трудно се справи с темпото на Уелбек. 2
Гари Кейхил - два пъти спаси Челси с изчиствания от гол-линията, впечатляващо спира първата половина на Озил. Един от по-добрите играчи. 6

Виктор Моузес – трудно се справи със Санчес. Комбинира се добре с Педро за една магия в началото на второто полувреме, преди да бъдете изгонен за втора резервация поради гмуркане. 4
Н’Голо Канте – нехарактерно пасивен, бар 15 минути в началото на второто полувреме. Често раздаваше топката и не успяваше да проследи бягането на Рамзи за победител. 3
Неманя Матич – разкрит в първите 20 минути поради липса на информираност. Въпреки че той се издигна по-нагоре в по-късните периоди, техниката му беше ограничена. 4
Маркос Алонсо – изстреля свободен удар над гредата. Няколко прилични центрирания, но се борих в защита. 4

Педро – Един от по-оживените играчи. Едно или две усилия преди полувремето и за кратко се свърза добре с Мозес след почивката, но липсваше точност. 6
Диего Коста – през първото полувреме му липсваше смелост при центриране в наказателното поле. Ангажира още централните защитници след почивката и така заслужи изравнителния си гол. 6
Еден Азар – не в най-добрия си вид. Игра чрез Педро през първото полувреме, но заобиколен от червени фланелки и се мъчеше да пусне топката. 4

Сеск Фабрегас (на 61) – имаше положително въздействие и показа може би защо е трябвало да започне. 7