Топ 5 видеоклипа за обучение на вратарите

Вратарите са неразделна част от всички футболни отбори. Те често са гласови лидери и организатори, които поддържат синхрон на отбора на терена. Тъй като те са единствената позиция, която използва ръцете си и носят огромната отговорност да държат топката извън задната част на мрежата, тяхното обучение изисква специално отношение и високо ниво на интензивност. Това може да бъде трудно, тъй като единствената позиция, която изпълнява тези задачи, особено когато тренирате сам.

Събрахме някои от най-популярните обучителни видеоклипове за вратари от YouTube и също така добавихме някои любими, които трябва да ви помогнат, докато тренирате, за да станете следващия Hope Solo или Brad Guzan.

1. Обучение на вратарите:Индивидуална тренировка с Alberto Ruiz Soccer

Вратарите трябва да са във форма психически и физически. Започнете с фокусиране върху корема, пазачите имат нужда коремните им мускули да бъдат разкъсани и не пречи да изглеждат добре и годни.

Следващия, преминаваме към работа по краката и бъркане. Уверете се, че полагате 100% усилия на всяка от тези тренировки.

2. Обучение на вратарите на Шефилд Уензди

Ники Уивър и Ричард О'Донъл тренират с треньора на вратарите Анди Роудс. Енергични упражнения за техника, сила и издръжливост.

3. Джо Харт и тренировка за реакции на вратаря | Вътрешно обучение

Преди английската квалификация за Евро 2016 срещу Сан Марино, FATV имаше изключителен достъп до тренировката на вратарите на Англия.

Представени
Техническа тренировка на вратаря 4.99

Докато сте извън сезона или докато се подготвяте за сезона, ето страхотен индивидуален план за техническо обучение на вратарите, който да ви помогне да изведете играта си на следващото ниво.

Програмата е разбита по дни, както е посочено по-долу с всеки ден, включително тренировки за този ден с очерк и видео демонстрация на всяко упражнение. Техническата работа се извършва 4 дни в седмицата.

4. Обучение на вратарите на Англия U21

FATV Exclusive - вратарите на Англия U21 Бен Амос (Ман Юнайтед), Джак Бътланд (Бирмингам) и Деклан Ръд (Норич) тренират преди мача си срещу Израел.

Преди отборът на Англия до 21 години да тръгне от хотела си в Хертфордшир, за да направи 156-милното пътуване до Барнсли за срещата си с Израел в Оукуел, FATV погледна отблизо вратарите на тренировка.

Трите лъва се готвят за мача си в понеделник вечерта срещу домакините на Евро 2013, което ще дойде четири дни след първата им победа в квалификациите над Азербайджан в Уотфорд.

В съботната сесия, Треньорът на вратарите Мартин Томас постави тримата стопери на Англия, Джак Бътланд - който спечели дебютен чиста мрежа в четвъртък, Бен Амос и Деклан Ръд, през местата им в Лондон Колни.

Сутринта завърши с обичайното изпълнение на дузпи, с 'пазителите понякога излизат отгоре.

5. Индивидуално обучение с вратарска академия на Сейнт Луис

Тези тренировки се фокусират върху техническата част от индивидуалната работа с акцент върху улавянето, гмуркане напред и гмуркане за ниски топки.

Още вратарски дейности
Упражнения за загряване на вратарите Отборни игри за развитие на вашия вратар Отборно упражнение за кръстосване Гмуркане на вратарите Изграждане на увереност на вратаря Позициониране на вратаря, Angle Play &Breakaway Saves Отборни игри за обучение на своя вратар Упражнение за възстановяване на вратаря Упражнение за разпределение на вратарите Игра 6v6 - 6 гола - Комуникация на вратаря

БОНУС:Усилено видео за футболен атлет, специално GK

С това упражнение вратарите могат да работят върху своята фитнес и координация на очите/ръцете. Дръжте топката под око, хванете топката с добър захват и хвърлете обратно към партньора си твърдо и точно.