Твърдият '22-8 Drill' подобрява умствената игра От Ray Kues Bishop, гимназия Бросарт, Александрия, Кентъки

Преди няколко сезона, разработихме нова тренировка, наречена „22-8“ или „Lady Stangs“ (нашият талисман са Мустангите). Това се превърна в една от най-продуктивните ни тренировки, и ние го изпълняваме поне два пъти седмично на практика. Нашите играчи наистина стават за тази тренировка и винаги полагат пълно усилие.

Като промените леко параметрите за оценка, това упражнение дава на вашите играчи страхотна тренировка и им помага да подобрят уменията си в атака, отбрана, отскок, скрининг и стрелба от свободни хвърляния.

Упражнението разделя отборите на два, равномерно разделени групи според способностите. Един отбор играе в нападение в продължение на осем минути (или времето, което сметнете за подходящо), докато другият отбор играе защита за същите осем минути. Ролите се разменят през вторите осем минути.

ДИАГРАМА 1: 22-8′ начално действие. O1 и O2 са първоначалните подаващи и са подредени близо до половината корт. O1 или O2 подава топката на O3 или O4 в рамките на линията с 3 точки. X1 и X2 защитават паса и играят защита, ако пасът е завършен.

Отборите играят 2 на 2 до кош, дефанзивен отскок или обръщане. След като двамата офанзивни играчи завършат, те трябва да избягат до половината корт и да подадат към следващите двама офанзивни играчи, които започват под коша и са охранявани от двама нови защитници.

ДИАГРАМА 2: O1 и O2 се връщат в офанзивната линия след завършване на паса. X1 и X2 се връщат в края на защитната линия след завършване на 2-на-2. O3 и O4 вървят близо до половината корт, и O3 или O4 предават топката на O5 или O6, които се защитават от X3 и X4.

След паса, двамата подаващи се връщат в офанзивната линия. Това продължава осем минути за всеки отбор.

ДИАГРАМА 3: O3 и O4 се опитват да преминат към O5 или O6 зад линията с 3 точки. X3 и X4 стават защитници.

O3 и O4 се връщат в офанзивната линия след паса, и X3 и X4 се връщат към защитната линия.

Система за точкуване

Следете резултата и времето на таблото през пълните 16 минути на това упражнение, за да знаят вашите играчи колко са напред или назад. Могат да отбележат както офанзивните, така и защитните отбори.

Системата за оценяване на упражнението "22-8" е както следва:

• Офанзивен резултат :Точките се дават за направени кошници. Една точка се присъжда за гол от полета; две точки за гол от 3 точки; и две точки за всеки офанзивен отскок.
  • Резултати в защита :Отбранителният отбор може да спечели точки, като предизвика обрат (две точки) или откаже първоначалния пас за пет секунди (три точки).

Правила за тренировка

Инструктирайте играчите, че всеки първоначален офанзивен пас трябва да бъде направен в рамките на линията с 3 точки или да се счита за обръщане. Това прави малко по-трудно отварянето, вместо просто да избягам към минаващия. Офанзивният играч може да дриблира извън линията за 3 точки, но само ако той или тя получи първоначалния пас без оборот.

Добрите подавания при входа са също толкова важни, колкото и играчите, които работят за отваряне. Спирането на входящ пас за пет секунди трябва да се признае за голямо постижение и да се възнагради с три точки.

Инструктирайте играчите си да използват кирки и екрани възможно най-често, за да поддържат защитата честна, и насърчаване на работата в екип.